Yabancı DNS Adresleri 2017 (Sorunsuz Liste)

Yabancı DNS Adresleri 2017 (Sorunsuz Liste)

Türkiye’de erişime kapatılan internet sitelerine giriş yapmanın en kolay yollarından birisi DNS değiştirme olurken, DNS değiştirmek isteyenlerin yabancı DNS adresleri arasından seçim yapması gerekir. Yabancı DNS adreslerinden uygun olanının bilgisayarda ayarlanması ile birlikte Türkiye’deki engelli siteler yerine yeni girilen DNS adresindeki filtreleme uygulanacaktır. Bu sayede de kişiler Türkiye’deki yasaklı sitelere giriş yapma imkanı elde edecektir. Yabancı DNS adresleri 2017 gibi her yıl güncellendiği gibi kişilerin güncel DNS adreslerini öğrenmesi ve bu adresleri kullanması gerekir.

Yabancı DNS Adresleri Güvenilir Mi?

Yabancı DNS adreslerini kullanmak isteyen kişiler için güvenlik açısından herhangi bir sorun yaşanmazken, girilecek internet sitesinde herhangi bir yazılım varsa ancak bu şekilde güvenlik açısından tehdit oluşabilir. Aynı zamanda kişilerin yabancı DNS adreslerini kullanması sırasında göz önünde bulundurması gereken bazı detaylar da bulunmaktadır. Buna göre kişiler tercih ettiği yabancı DNS adreslerindeki filtrelemeye maruz kalacaktır. Bu bakımdan belirlenen DNS adresinde de yasaklı sitelerin olabileceği ve kişilerin bu sitelere girme noktasında da yine sorun yaşayabilmesi mümkündür. Bu bakımdan DNS adreslerinin seçiminde bu detayın göz önünde bulundurulması gerekir.

DNS adresi için aşağıda yer alan yabancı DNS adreslerini 2017 listesine göz atabilirsiniz. Böylece kendiniz için uygun bir tanesi seçerek bilgisayarınızda bu adrese yönelik yabancı DNS adresi değişikliği yaparak, bu DNS üzerinden bağlantı sağlamaya başlayabilirsiniz. İstediğiniz zaman yine listeden başka bir seçim yaparak farklı DNS üzerinden bağlantınızı sürdürebilirsiniz.

DNS değiştirme konusunda sorun yaşayan kişiler ise DNS değişikliği ile ilgili diğer rehberlere göz atarak, işlemlerin nasıl yapıldığını kolay bir şekilde öğrenebilir. Böylece istediğiniz DNS adresini kolay bir şekilde cihazınızda aktif hale getirebilirsiniz.

Yabancı DNS Adresleri 2017 Listesi;

En hızlı geri dönüşü sizlere sağlayabilecek olan DNS

209.244.0.3 – 209.244.0.4

Comodo’ya ait olan DNS

8.26.56.26 – 8.20.247.20

Google’a ait olan DNS

8.8.8.8 – 8.8.4.4

Bu listenin haricinde buraya tıklayarak ayrıntılı tüm listeyi görüntüleyebilirsiniz.

Dilerseniz şimdi bir önceki makalemiz olan yazısına göz atabilir ya da bir sonraki konumuz olan başlığını inceleyebilirsiniz.