Vodafone Vodem DNS Değiştirme 2017

Vodafone Vodem DNS Değiştirme 2017

Vodafone Türkiye’nin en önemli GSM operatörlerinden birisi olurken, firma tarafından sunulan hizmetlerde internet de bulunmaktadır. İnternet hizmeti alan kişilerin, özellikle Türkiye’deki yasaklamalardan kurtulabilmesi ve engelsiz bir şekilde internette gezinti yapabilmesi adına DNS değiştirmesi gerekecektir. Vodafone DNS değiştirme 2017 yılı içersinde de yapılabilecek durumdadır ve aşağıda sizler için aktardığımız bilgiler dahilinde sizler de kolay bir şekilde Vodafone DNS değiştirme işlemlerini yapabilirsiniz.

Vodafone DNS Nasıl Değiştirilir?

Vodafone DNS değiştirme konusunda kişilerin Vodem tarzı modem ya da direk ADSL hat üzerinden aldığı internet bağlantılarında işlem yapılabilir. Bu bakımdan işlemler bağlantı türüne göre değişecektir

Vodafone Vodem DNS Değiştirme

Vodafone tarafından sunulan Vodem sahibi kişilerin DNS değiştirme işlemleri için internet bağlantısı sırasında kullanılan Vodafone Mobile Connect adı verilen uygulamayı kullanması gerekmektedir. Bu bakımdan ilk olarak uygulamanın açılması gerekmektedir. Uygulama açıldıktan sonra ekranda yer alacak seçenekler arasında bağlantıları yönet seçeneği seçilmelidir. Burada yeni seçenekleri takip edilerek yeni bir bağlantı oluşturulması gerekir.

Yeni bağlantı sekmesinde bağlantı için isim gibi genel bilgileri girmenizin ardından ekranda yer alan sekmelerden IP/DNS seçeneği ile bu sayfa açılması gerekir. Sayfa açıldıktan sonra ise DNS değiştirmek için ekrandaki seçeneklerden Manuel DNS seçimi yapılmalıdır. Böylece istediğiniz DNS adreslerini girerek Vodafone DNS değiştirme işlemlerini Vodem için tamamlayabilirsiniz.

Bu işlemleri yapan kişiler Vodem üzerinden kolay bir şekilde yasaklı sitelere giriş yapabilecektir. Vodafone DNS değiştirme işlemlerini yapan kişiler istedikleri takdirde aynı işlemleri takip ederek DNS’yi iptal edebilmektedir.

Vodem dışında normal ADSL hizmeti alan kişiler ise normal Wi-Fi ya da LAN ayarları üzerinden klasik DNS değiştirme işlemlerini yapmalıdır. Böylece kolayca DNS adresi Vodafone için yapılabilecektir.

Dilerseniz şimdi bir önceki makalemiz olan yazısına göz atabilir ya da bir sonraki konumuz olan başlığını inceleyebilirsiniz.