Vodafone Dns Değiştirme 2016

Vodafone Dns Değiştirme 2016

İnternet erişiminin hizmet sağlayıcıları arasında yer alan vodafone, ihtiyaç duyan herkese kesintisiz internet erişimi sağlanması konusunda hizmetlerini sürdürmektedir. İnternet sağlayıcısı her ne kadar kesintisiz ve özgür internet sağlama sloganı ile hareket etse de, ülkemizde yasaklanan bazı siteler nedeni ile internet erişimleri engellenmektedir. Bazı sitelere giriş yapılamaması durumunda vodafone dns ayarları 2016 başlığı altında, yapılabilecek işlemler bulunmaktadır. Bu sayede, kesintisiz ve özgür internet seçeneği elde edilecektir.

Vodofone DNS Değiştirme

Yapılacak vodafone dns değiştirme işlemi için, vodafone tarafından sunulan modem ile giriş yapılacak ise, bu hizmet sağlayıcısı tarafından müşterilere sunulan vodafone mobile connet programının çalıştırılması gerekmektedir. Açılan programda bulunan bağlantıları yönet menüsüne girilerek, cihaz içerisinde yeni bir bağlantı oluşturulmalıdır. Bu yeni bağlantıyı sağlamak için, yeni butonuna tıklanmalı ve her hangi bir isim ile adlandırılmalıdır. Adlandırma işleminden sonra, menünün üst tarafında bulunan sekmelerde yer alan IP/DNS ibarelerine giriş yapılmalı ve manuel dns kutucuğunun işaretlenmesi gerekmektedir. Bu kutunun işaretlenmesi durumunda, dns alanları aktif hale gelecektir.

DNS Aktif Hale Getirme

Aktifleştirme işlemi tamamlandıktan sonra tercih edilen dns adresi, kutucuklara girilmeli ve adres girim işlemi tamamlandıktan sonra kaydet butonuna tıklanarak, bağlantı profili teşkil edilmelidir. Yapılan işlemler vodafone adresleri metodu sürecinin tamamlandığını ve yasaklı site kavramının ortadan kalktığını gösterecektir. Bu aşamadan sonra, kesintisiz ve özgür internet kullanmaya, dilediğiniz sitelerde, dilediğinizce gezinmeye ya da paylaşım yapmaya başlayabilirsiniz.

hattınız ne olursa olsun cihazla ilgili bir sorun yaşıyorsanız ;

cihazınız sony ise; sony dns değiştirme , cihazınız asus ise; asus dns değiştirme makalelerini inceleyebilirsiniz.

Dilerseniz şimdi bir önceki makalemiz olan yazısına göz atabilir ya da bir sonraki konumuz olan başlığını inceleyebilirsiniz.

2 Yorum var

  1. gürkan 22 Aralık 2016 Cevapla
    • admin 29 Aralık 2016 Cevapla