Vınn DNS Değiştirme 2017

Vınn DNS Değiştirme 2017

Türkiye’deki GSM operatörleri tarafından kişilerin internet ihtiyacının daha pratik bir şekilde giderilebilmesi adına Vınn adı verilen özel cihazlarda internet hizmetleri sunulmaya başlanmıştır. Uzun zamandan beri kullanılan bu cihazlar, internet bağlantısı konusunda sorunsuz bir hizmet sunarken, özelikle şebeke çekim sorunu olmayan bölgelerde Vınn üzerinden bağlantı sağlamak oldukça kolaydır.

Vınn DNS değiştirme gibi pek çok işlem bu bağlantı türlerinde desteklendiğinden dolayı kişiler ihtiyaçlarına göre Vınn üzeriden işlemler yapabilir. Bu konuda Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom olmak üzere kişilerin 3 farklı operatöre göre 3 farklı işlem yapması gerekecektir. Bu nedenle Vınn DNS adresi değiştirmek isteyen kişilerin ilk olarak hizmet aldığı operatöre göre hangi işlemlerin yapılması gerektiğini öğrenmesi ve ardından bu işlemleri yapması yeterli olacaktır. Fakat genel olarak yapılan işlemler benzer olduğu için kişiler çok zorluk çekmeden değişikliği yapabilecektir.

Vınn DNS Adres Değişikliğinde Neler Yapılır?

Vınn kullanımında genelde Belgelerin bölümünde bir dosya oluşturulur. Rasphone.pbk olarak adlandırılan bu dosyanın kullanılması ile birlikte internet bağlantısı ile ilgili işlemler yapılabilmektedir. Vınn DNS adresi değişikliğini yapacak kişilerin bu nedenle ilk olarak bu dosyaya erişim sağlaması gerekir. Bu dosya açıldığında ise kişilerin ekranda yer alacan seçeneklerden özelliklere tıklaması gerekir.

Seçimler sonrasında klasik DNS değişikliği yapılan özel bir bağlantı ekranı açılacaktır. Bu ekran üzerinden kişilerin TCP/IPv4 üzerinden DNS değişikliğini yapması yeterli olacaktır. Bu bölümde yeni DNS adreslerinin girilmesi ile birlikte Vınn DNS değişikliği için gerekli işlemler tamamlanmaktadır.  Fakat bu tüm operatörler için geçerli olmadığı için güncel uygulamadaki bağlantı ayarlarının kontrol edilmesi yeterli olacaktır. Bu sayede kişiler sorun yaşamadan Vınn DNS için gerekli işlemleri yapabilecektir. Sizler de bu konuda belirtildiği gibi işlem yapabilir ya da sorun yaşadığınız durumlarda destek alabilirsiniz.

Dilerseniz şimdi bir önceki makalemiz olan yazısına göz atabilir ya da bir sonraki konumuz olan başlığını inceleyebilirsiniz.