Twitter’a Giremiyorum 2017

Twitter’a Giremiyorum 2017

Dünyada en çok kullanılan sosyal mecralardan biri olan ve Facebook’tan sonra ikinci popüler sosyal medya platformu Twitter, milyarlarca insanın kopamadığı yerlerden biridir. İnsanlar gerçek hayattaki asosyalliklerini burada sosyal davranarak gösterebilmekte ve kendilerini iyi hissetmektedirler. Tamamen farklı kullanımı bulunan ve kişisel amaçlara göre değişiklik gösterebilen Twitter, birçok olumsuz özelliğinin bulunmasının yanı sıra oldukça eğlenceli bir yerdir de. Burada komedi dolu paylaşımlar, eğlenceli fotoğraflar, anlamlı videolar ve farklı türden yazılar paylaşılabilir. Kimisi hikayelerini anlatır gündeme gelir, kimisi bir video çeker ve popüler olur. Anında popüler olunabilecek ve Türkiye’nin gündemine oturulabilecek yerlerden biridir. Peki Twitter’a bazı durumlarda girişin engellendiğini biliyorsunuz. Bunun nedenini biliyor musunuz?

Twitter’a Giremeyenler Dikkat

Twitter’a giriş yapılamamasının en büyük nedeni, o ülkede siyasi olayların karışmasıdır. Özellikle bizim ülkemizde herhangi olumsuz bir siyasi olay yaşanır ve büyüklerimiz ilk olarak Twitter’a girişi engellerler. Bunun nedeni, düşüncelerin yayılmaması ve bilgilerin paylaşılmamasıdır. Peki sizce girişi engelleyerek bizi engelleyebilirler mi? Bunun imkansız olduğunu siz de çok iyi biliyorsunuz. Tabii siyasi olayların dışında da farklı olaylar yaşanabilir ve bu nedenle Twitter’a girişler de kapatılır. Kesinlikle son derece dikkat edilmesi gereken bir konudur. Peki Twitter’a giremiyorum 2017 diye siz de mi şikayet ediyorsunuz? O zaman bu yazımızda anlattıklarımızı harfiyen uygulayabilir ve dilediğiniz gibi Twitter hesabınıza giriş yapabilirsiniz.

DNS Değiştirebilirsiniz

DNS adreslerinizi değiştirerek Twitter’a giriş yapabilirsiniz. Öncelikli olarak DNS değiştirmek için burada anlatacağımız yöntemin Windows için olduğunu ancak diğer işletim sistemlerinde de buna benzerlikler gösterdiğini söyleyebiliriz. İlk olarak ağ paylaşım merkezini açın. Bunu nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız, arama kutusuna yazabilir veya ekranınızın sağ alt köşesinde bulunan internet bağlantısı seçeneğine sağ tıklayabilirsiniz. Ağ ve paylaşım merkezini açtıktan sonra internet bağlantınız görünecektir. Onun üzerine bir kez tıklayın ve açılan pencerede özellikler kutucuğa tıklayın. Daha sonra İnternet protokolü sürüm 4 yazan yere iki defa tıklayın. Ardından üst tarafta bulunan iki kutucuğa değil de alt tarafta bulunan altlı üstlü iki kutucuğa yazımızın sonunda vermiş olduğumuz DNS adreslerini girin. Tabii bunun için aşağıdaki DNS sunucu adreslerini kullan seçeneklerini seçmelisiniz. Tüm işlemler bu kadar. Tamam tuşuna basarak karşınızdaki tüm ekranları kapatabilir ve Twitter’ın keyfini çıkarabilirsiniz.

Örnek DNS: 8.8.8.8 – 8.8.4.4

Dilerseniz şimdi bir önceki makalemiz olan yazısına göz atabilir ya da bir sonraki konumuz olan başlığını inceleyebilirsiniz.