Twitter’a Giremiyorum 2016

Twitter’a Giremiyorum 2016

Twitter, Yerli yabancı herkesin kullandığı, her kesimden insanın görüşlerini belirttiği, dünyaca ünlü yıldızların fotoğraflarını ve durumlarını paylaştıkları sosyal bir platformdur.  Ülkemiz gençliğinin sınav stresini attığı, politik görüşlerin hiç olmadığı kadar gençler tarafından paylaşılıp tartışıldığı, esprili fotoğraf ve sözlerin kaynağı haline gelen Twitter’ın bazı durumlarda erişime engellenmesi her yaştan vatandaşın tepkisine sebep olmaktadır. Neyse ki bazı internet sitelerinde ve sosyal platformlarda paylaşılan DNS ayarları teknikleri ve çözümleri bir nebze de olsa yüzümüzü güldürmektedir.

twitter dnsUluslar arası arenada da Twitter ve benzeri sosyal ağların yasaklanması ya da erişime engellenmesi yankı uyandırmaktadır. Her yaştan insanın mobil cihaz kullandığı ve herkesin Twitter hesabına sahip olduğu bir dönemde bazı teknik çözümler imdadımıza yetişmektedir. Twitter DNS hatası için yapılması gereken işlemler şunlardır:

  • Öncelikle Başlat- Ayarlar- Denetim Masası bölümüne giriyorsunuz.
  • Ağ ayarları bölümünden Yerel Ağ Bağlantısı Durumu penceresini açıyorsunuz.
  • Daha sonra Özellikler butonuna tıklıyorsunuz ve buradan İnternet Protokolü sürüm 4 ( TCP/IPv4) seçeneğine çift tıklıyorsunuz.
  • Bu işlemden de sonra Genel sekmesi altında yer alan Aşağıdaki DNS sunucu adreslerini kullan kısmını aktive ediyorsunuz.
  • En son olarak, Tercih edilen DNS sunucusu bölümüne 8.8.4.4 ve Diğer DNS sunucusu bölümüne de 8.8.8.8 yazarak TAMAM butonuna tıklıyorsunuz.
  • Verilmiş olan bu ayarları şu şekilde de değiştirebilirsiniz. Boşluk kısımlarına sırasıyla 208.67.222.222 ve 208.67.220.220 rakamlarını giriyorsunuz.

Bu işlemlerden sonra Twitter DNS ayarlarınız hızlı ve güvenli bir şekilde değişmiş oluyor. Bu adımları uygulamak için sıralamayı doğru takip ettiğinizde başka kimseden destek almadan DNS ayarlarını değiştirebilirsiniz. Ekstra bir teknik bilgi ya da bilgisayar bilgisi bilmenize gerek kalmadan kolaylıkla kendi işlemlerinizi yapabilir ve Twitter erişim engelini ortadan kaldırabilirsiniz.

Eğerki sorununuz çözüldü fakat youtube giremiyorum diyorsanız bu makaleyi okumalı, ultrasurf yasaklı sitelere giriş programını indirerek sorunsuz erişim hakkıda sağlayabilirsiniz.

Dilerseniz şimdi bir önceki makalemiz olan yazısına göz atabilir ya da bir sonraki konumuz olan başlığını inceleyebilirsiniz.