Turkcell DNS Değiştirme (Kesin Çözüm) 2017

Turkcell DNS Değiştirme (Kesin Çözüm) 2017

Turkcell tarafından sunulan Vınn hizmetinde kişiler Turkcell altyapısı üzerinden bağlantı sağlamaktadır ve bu veri mobil veri olmaktadır. Kişilerin Turkcell DNS adresi değişikliği yapması halinde alınan hizmette bir değişiklik olmazken, kişilerin internete uygulana protokollerde değişiklik yapılmakta ve yeni girilen DNS adresine göre yeni bir engelleme uygulanmaktadır. Bu bakımdan kişiler Türkiye’deki engellemelerden kurtulmak için Türkiye dışındaki diğer ülke ve sunucuların DNS adreslerini tercih etmesi ve Turkcell DNS değiştirme işlemlerini yapması gerekir.

Turkcell Vınn DNS Adresi Nasıl Değiştirilir?

Turkcell DNS değiştirme işlemleri için kişilerin Turkcell tarafından kullanımı zorunlu tutulan uygulamayı kullanması gerekmektedir. Vınn ara yüzü üzerinden yapılacak işlemler ile birlikte ancak değişiklik gerçekleştirilecektir. Bu nedenle işlemler yapılmadan önce kişilerin ilk olarak uygulamayı açması gerekir.

Uygulama açıldığında uygulama tarafından kullanılan ve gerekli olan rasphone.pbk dosyası da oluşturulmuş olacaktır. Turkcell DNS için bu dosyanın kullanılması gerekecektir. Belgelerinde yer alan bu dosyaya erişim sağladıktan sonra dosyanın açılması gerekir. Ardından uygulama açıldığında ekranda seçenekler açılacaktır. Bu seçeneklerde özellikler denilmelidir. Özellikler denildiğinde ise normal ağ bağlantısında DNS değiştirme işlemleri gibi Turkcell DNS değiştirme işlemlerinin yapılması yeterli olacaktır. Turkcell DNS değiştirme işlemlerinde kişilerin Internet İletişim Kuralları (TCP/IP) bağlantısına tıklaması gerekir. Bağlantıya tıklanması ile birlikte kişiler kolay bir şekilde DNS adreslerini gireceği alana erişim sağlayacak ve bu bölümde yapacağı DNS girişi ile birlikte Turkcell DNS değişikliğini yapabilecektir.

Kişilerin kolay bir şekilde DNS değiştirebilmesi için belirtilen adımların takip edilmesi yeterli olacaktır.bu değişiklik işlemlerinin ardından internet belirtilen DNS üzerinden bağlantı sağlamaya başlayacaktır. Kişiler bu sayede sorun yaşamadan Turkcell internet bağlantısı için de gerekli desteği alabilecektir. Üstelik herhangi bir güvenlik sorunu yaşamadan bu işlemler yapılabilir.

Ekstradan faydalanabileceğiniz Turkcell ile ilgili diğer konuya şuradan ulaşabilirsiniz.

Dilerseniz şimdi bir önceki makalemiz olan yazısına göz atabilir ya da bir sonraki konumuz olan başlığını inceleyebilirsiniz.

2 Yorum var

  1. halim 23 Aralık 2016 Cevapla