Turkcell Dns Değiştirme 2016

Turkcell Dns Değiştirme 2016

Turkcell tarafından sunulmakta olan internet hizmetleri, geniş bir kesim tarafından kullanılmaktadır. Cepten internet erişimi sayesinde, bulunan her ortamdan internet erişimi sağlanmakta ve gerekli olan her türlü işlem, araştırma ya da eğlenceli vakit geçirme aktiviteleri turkcell hizmet sunucuları tarafından, abonelerine sunulmaktadır. Özgürce internette dolaşmak ve dilenen her yerde erişim sağlamak, tüm kullanıcıların tercihidir. Ancak, bu internet erişim seçeneği ile bazı sitelere giriş yasaklar nedeni ile mümkün olmamaktadır. Bu yasakların ortadan kaldırılması maksadı ile turkcell dns değiştirme 2016 işlemlerinin yapılması gerekmektedir.

Turkcell DNS Değişimi

Yapılacak turkcell dns değiştirme işlemleri, farklı metotlar ile yerine getirilmektedir. Eğer, bir bilgisayara bağlı olarak kullanılan turkcell vınn mevcut ise, bağlı olan bilgisayarda, dns ayarlarının değiştirilmesi turkcell dns değiştirme işlemi gerçekleşmesini de sağlayacaktır. Normal bir bilgisayar üzerinde yapılacak olan dns değişim ayarları sayesinde, turkcell vınn üzerinden ekstra bir işlem yapmaya gerek kalmamaktadır.

DNS Değiştirme Metodu

Kullanılan diğer turkcell dns ayarları ise, vınn üzerinden gerçekleştirilecek işlemlerden oluşmaktadır. Öncelik ile belgelerim kısmına giriş yapılması ve modem tarafından otomatik olarak oluşturulan rasphone.pbk adındaki dosyanın bulunarak açılması gerekmektedir. Bağdaştırıcı ayarlarının görüntülenmesi maksadı ile özellikler butonuna tıklanmalıdır. Bu işlemden sonra, bağdaştırıcı ayarları üzerinden, normal bir internet bağlantısı dns ayarları değiştirir gibi gerekli ayar değişiklikleri yapılmalıdır. Yapılan değişiklikten sonra dns değiştirme işlemi tamamlanmış olacak ve internet kullanımında yasaklar kalkarak, özgür dolaşım imkanı sağlanacaktır.

eğerki hattınız vodafone ise değişim işlemini aşağıdaki bağlantı aracılığı ile öğrenebilirsiniz.

vodafone dns değiştirme

eğer ki vınn kullanıcısı iseniz aşağıdaki bağlantı sizlerin işine yarayacaktır.

vınn dns değiştirme

Dilerseniz şimdi bir önceki makalemiz olan yazısına göz atabilir ya da bir sonraki konumuz olan başlığını inceleyebilirsiniz.