Sony Telefonlarda Dns Değiştirme

Sony Telefonlarda Dns Değiştirme

Sony telefonlarda dns değiştirme işlemi son derece basit ve kolay işlemlerden ibarettir. Yapmanız gereken diğer android cihazlarda olduğu gibi sony’de  de bir takım yönergeleri takip etmek olacaktır. Doğru bir işlem yaparak ortalama 2-3 dakika içerisinde sizlerde dns adreslerinizi değiştirebilir ve interneti özgürce kullanmanın keyfini yaşayabilirsiniz. Sony dns ayarları için sizlerde hemen yazımızın devamını okuyun ve kısa sürede bu işlemleri gerçekleştirin.

Sony Telefonlarda Dns Nasıl Değiştirilir

Uygulamalar menüsünü açın ve ayarlar sekmesine gidin.
Burada karşınıza wi-fi listesi gelecektir. Bağlı olduğunuz ağın üzerine gelin ve uzun süre basılı tutun.
Ağ değiştir kısmına dokunun ve ağı değiştirme işlemine başlayın.
Açılan pencerede “gelişmiş seçenekleri göster” kutucuğunu işaretleyin ve buradan statik’e dokunun.
Yeni açılan Dns 1 ve Dns 2 pencerelerine 8.8.8.88.8.8.4 yazın ve kaydet diyerek çıkın.

Değiştirilen Dns Adresini Geri Almak

Dns adresi değiştirme işlemini tamamladıktan sonra geri almak için de yapmanız gereken gelişmiş seçenekleri göster kısmından tekrardan otomatik ip al seçeneğine dokunarak güncel TR dnslerini devreye sokabilirsiniz. Bu dns değiştirme işlemi bağlı olduğunuz her ağ için farklılık gösterecektir. Yani farklı bir yerde farklı bir wi-fi adresine bağlandığınız zaman yine aynı şekilde bu işlemleri gerçekleştirmelisiniz.

İşlemi anlamadıysanız ve daha fazla bilgiye ihtiyacınız varsa android dns değiştirme , cihazınız ios işletim sistemine sahipse ios dns değiştirme yazılarını okumanız tavsiye edilmektedir.

Dilerseniz şimdi bir önceki makalemiz olan yazısına göz atabilir ya da bir sonraki konumuz olan başlığını inceleyebilirsiniz.