Sohbet Sitelerine Giremiyorum

Sohbet Sitelerine Giremiyorum

İçerisinde bulunduğumuz yüzyıl genellikle iletişim çağı olarak anılıyor. Bu durum iletişim teknolojilerinin büyük bir oranda gelişmesi ve ilerlemesi ile ilişkili. Akıllı telefon ve bilgisayar teknolojilerinde gerçekleşen öngörülmez ilerleme sayesinde iletişim araçlarının sayısı ve niteliği büyük bir oranda arttı. Son 10 yıl içerisinde yaşanan büyük sıçramalar bireylerin uzaklık problemi yaşamadan rahatlıkla iletişim sağlayabilmelerine olanak sağladı.

İletişim teknolojilerinin gelişmesi ve internetin yaygınlaşması ile birlikte bu iki farklı etken birbirlerini pozitif bir şekilde etkiledi. İnterneti daha kaliteli ve hızlı kullanabilen cihazlar üretildi. Bu cihazların üretimi ile kullanıcıların internet ağına olan ilgisinde büyük bir artış gerçekleştiğini söyleyebiliriz. Bu durumun dünya çapında deneyimlenmesi ile birlikte iletişim alanında büyük bir devrim yaşandı. İnternet ağı içerisinde yer alan sohbet siteleri bu duruma oldukça iyi bir örnek.

Sohbet siteleri bireylerin anonim bir şekilde sohbet edebilmesini ve iletişimde kalmasını sağlayan platformlar olarak özetlenebilir. Kullanıcıların sanal bir kimlik edinmeleri sanal bir platform üzerinden iletişime geçmeleri özellikle gençler arasında hızlı bir şekilde yayılmıştı. Zaman zaman sohbet sitelerinin yasaklanması, bireylerin interneti özgür bir şekilde kullanabilmesini engelliyor. Sohbet sitelerine giremiyorum diyen bireyler için oluşturulan bazı çözümler sayesinde bu problemden kurtulmak oldukça basit. DNS değiştirme yöntemlerini kullanarak bu sorundan pratik bir şekilde kurtulabilirsiniz.

DNS değiştirme işlemi genel olarak basittir. Bilgisayarınızın ağ bağlantılarım kısmına tıklayın. Ardından ağ ve paylaşım merkezi bölümüne girerek kullanmakta olduğunuz bağlantı türüne sağ tıklayın. Açılan pencerede özellikler bölümünü seçin. Ardından en altta yer alan İnternet Protokol sürüm 4 (TCP/IPv4)’’ bölümüne çift tıklayarak karşınıza çıkan yeni pencerede aşağıdaki DNS sunucularını kullan bölümüne girin. Normalde DNS sunucularınız otomatik olarak sistemde yer alırken siz manuel olarak kullanmayı tercih ediyorsunuz. Elinizdeki güncel DNS sunucularınızı aktifleşen kısma girerek tamam butonuna tıklayın ve işleminizi bitirin. Bu işlemleri sırayla gerçekleştirdikten sonra istediğiniz sohbet sitesine girebilmeniz gayet mümkün.

Güncel DNS Sunucuları
209.244.0.3
209.244.0.4
84.200.69.80
84.200.70.40
8.26.56.26
8.20.247.20

208.76.50.50
208.76.51.51
37.235.1.174
37.235.1.177

Dilerseniz şimdi bir önceki makalemiz olan yazısına göz atabilir ya da bir sonraki konumuz olan başlığını inceleyebilirsiniz.