Samsung Telefonda Dns Değiştirme Ayarları Resimli Anlatım

Samsung Telefonda Dns Değiştirme Ayarları Resimli Anlatım

Samsung, ülkemizde ve dünyada en çok kullanılan telefon modellerinden biri olmuştur. Bu telefona sahip olan kişiler için gerek galaxy, gerek diğer modeller için dns değiştirme işleminin nasıl yapıldığından bahsedeceğiz. Samsung dns değiştirme işlemi oldukça kolay ve basit işlemlerden ibaret olmasına rağmen bir çok kullanıcı ne yazık ki bunu bilmemektedir. Fakat artık üzülmeyin sizler için kolay anlatımına yazımızda yer verdik.

Dns Ayarları Neden Değiştirilir ?

Dns değiştirmek genellikle engelli sitelere girmek ya da internet ortamında paylaşılan her hangi bir dosyayı indirmek amacıyla kullanılabilmektedir. Yasaklı sitelere bilgisayarınızın yanı sıra telefonlarınızdan da ulaşmak bir o kadar kolay işlemlere tabidir. En çok sorulan sorulardan biri olan, dns değiştirmek hızı etkiler mi ? sorusuna cevap vermek istiyoruz. Dns değiştirmek sizin internet bağlantınızda her hangi bir hız kaybına yaşamanıza neden olmamaktadır. Fakat bu aşamada bilmeniz gereken hangi ülkenin dns adreslerini kullanıyorsanız o ülkeye göre telefonunuzun internet akışının işleyeceğini bilmek olacaktır. Genellikle bunun için direk google dns 2015 adresleri kullanılmaktadır. Çünkü şuana kadar yapılan gözlemlemeler sonucunda en iyi yol bu şekilde bulunmuştur diyebiliriz. İstediğiniz zaman tekrar eski samsung dns adreslerinizi kullanabileceğinizi not olarak yazımızda belirtiyor ve hemen nasıl değişim yapmanız konusunda sizlere bilgileri veriyoruz.

Samsung Telefonlarda Dns Değiştirmek ?

ANLATILAN BU YÖNTEM TÜM SAMSUNG TELEFONLAR İÇİN GEÇERLİDİR !

İlk olarak sırasıyla menü>ayarlar>wi-fi konumuna giriş yapın. Buradan bağlanacak olduğunuz her hangi bir ağı seçmeniz yeterli olacaktır. Çünkü erişimi bu ağ üzerinden alacak ve bu ağın size göndermiş olduğu Türkiye Dns adresleriyle oynayarak başka bir ülkenin dns adresini kullanacaksınız. Ağ’a bağlanma işlemini tamamladığınız zaman ağ adına bastığınızda önünüze iki seçenek çıkacaktır. Siz çıkan bu seçenekler arasından “ağ yapısını değiştir’e” tıklamalısınız. Ardından “gelişmiş ağ seçeneklerini göster” şeklinde bir butonun yer aldığını çok rahat görebileceksiniz. Bu bölümde ip ayarları adı altında karşınıza gelecek olan bölümden, statik seçeneğini seçmeniz gerekmektedir. Dns değiştirme işlemini yapabilmeniz için bu oldukça önemli bir adımdır bu olmazsa dns değiştirme işlemi yapamazsınız.

Bu bölüme geldiğinizde karşınıza çıkacak olan DNS 1 ve DNS 2 seçeneklerinden 1. kısıma 8.8.8.8, 2. kısıma 8.8.4.4 adreslerini girmeniz yeterli olacaktır. Bu işlemleri yaptıktan sonra kaydet tuşuna basarak girmiş olduğumuz dns adreslerinin telefonumuzda onaylanmasını sağlıyoruz. İşte hepsi bu kadar, bu işlemden sonra yapmanız gereken sadece engelli ve yasaklı sitelere telefonda google chrome ya da her hangi bir tarayıcı ile giriş yapmak olacaktır.

Samsung Telefonda Dns Değişimi Resimli Anlatım

Resimde yer alan “gelişmiş seçenekleri göster” butonuna tıkladığınız takdirde yukarı işlemleri yaparak kolaylıkla dns adresinizi değiştirebilirsiniz.

Dns değiştirirken her hangi bir hata alıyorsanız ve erişimde sıkıntı yaşıyorsanız dns adreslerine bakabilir, 2016 dns listesinden en hızlı dnsleri bulabilirsiniz.

Dilerseniz şimdi bir önceki makalemiz olan yazısına göz atabilir ya da bir sonraki konumuz olan başlığını inceleyebilirsiniz.

Yorumlar

  1. kriptonlulaik 16 Şubat 2016 Cevapla