Samsung S8 DNS Değiştirme

Samsung S8 DNS Değiştirme

İnternet üzerinde özgürce dolaşmak ve istediğimiz gibi zaman geçirmek son derece keyifli olmaktadır, öyle değil mi? Peki internette getirilen sınırlamalar sizin de canınızı sıkmıyor mu? Eğer bu konuda bizimle aynı düşünceyi paylaşıyorsanız, bilmelisiniz ki kullandığınız cihazın DNS ayarlarını değiştirerek tüm sorunları ortadan kaldırabilirsiniz. Yoksa sizde Samsung bir cihaz mı kullanıyorsunuz? Eğer kullandığınız cihaz Samsung S8 ise kesinlikle bu yazıyı sonuna kadar okumalısınız. Bildiğiniz gibi Android işletim sistemine sahip olan telefonlar arasında en çok kullanılan Samsung’un Galaxy serisidir. Bilgisayarlar üzerinden basitçe yaptığımız DNS değişiklik ayarı telefonlarda çok daha zorlayıcı olmaktadır. Bu nedenle daha dikkatli olarak yazının devamında yer alan yönlendirmeleri okumalısınız.

Samsung S8 DNS Nasıl Değiştirilir?

Günümüzde en çok kullanılan telefonlardan biri olan Samsung Galaxy S8 DNS değiştirme konusunda karmaşık bir yapıya sahiptir. Kesinlikle siz de burada yer alan yönlendirmeleri kesin olarak doğru uygulamalısınız. Öncelikli olarak Samsung cihazınızın menüsünü açmalı ve daha sonra ayarlara girmelisiniz. Buradan Wifi bölümünü seçip karşınıza çıkan sekmeden bir ağa bağlanın. Ardından karşınızda iki farklı seçenek olacaktır. Buradan ağ yapısını değiştir butonuna tıklamanız gerekmektedir. Daha sonra gelişmiş seçenekleri göster yazısı karşınızda olacaktır. Ona dokunmalısınız. Bu noktadan sonra IP ayarları yazan yere geçmelisiniz. Buradan Statik seçeneği sizinle olacaktır. Bu butona dokunarak karşınızda DNS 1 ve DNS 2 bölümleri olacaktır. Artık buradan ayarlarınızı değiştirebilirsiniz.

Galaxy S8 DNS Değiştirme

Eğer kullandığınız cihaz Samsung Galaxy S8 ise, kesinlikle yukarıda anlatmış olduğumuz yolları denemelisiniz. Bu şekilde DNS adresinizi değiştirmiş olursunuz. Eğer öneri bir adres istiyorsanız, Google DNS verebiliriz. Bunun için 1. kısma 8.8.8.8, 2. kısma 8.8.4.4. yazmalısınız. Bundan sonra internette sansür olmadan dolaşabilir ve harika zaman geçirebilirsiniz. Bilmelisiniz ki bu ayar Samsung S8 Plus için de geçerlidir. Yani cihazınızın normal ya da plus olması hiçbir şeyi fark ettirmemektedir. Ayrıca söylemeliyiz ki Note serisi telefonlarda da bunun gibi işlem yapılmaktadır. Siz de internette kısıtlama olmasın ve istediğim gibi dolaşayım diyorsanız, kesinlikle bundan sonra DNS ayarlarınızı yapabilirsiniz.

Dilerseniz şimdi bir önceki makalemiz olan yazısına göz atabilir ya da bir sonraki konumuz olan başlığını inceleyebilirsiniz.