Samsung Galaxy Note 8 Dns Değiştirme

Samsung Galaxy Note 8 Dns Değiştirme

Samsung her yeni ürünü ile eşsiz özellikleri sunmaya devam ediyor. Şimdilerde ise her yerde reklamlarını ve tanıtımlarını gördüğümüz Galaxy Note 8 cihazı akıl almaz donanımı ile kullanıcılarını farklı bir dünyaya taşıyor. Bu telefonu alanlar oldukça ayrıcalıklı hissediyor. Bunun sebebi ise Note 8 ürününde her anlamda eksiğin değil fazlalığın olması olduğu varsayılıyor. Bu ürün 64 GB dahili depolamaya sahip olarak üretildi. Tasarımı markanın Galaxy S serindeki son cihazı olan S8 Plus’a benzer özelliklerde. Fakat Galaxy Note 8 daha keskin hatları ile farkını her zaman ortaya koymaktan çekinmiyor. Donanım araçlarına bakıldığında ise Exynos 8895 işlemcisinden güç alan bu telefon da 6 GB RAM bulunuyor. Saymakla bitmeyeceğimiz özelliklerden bir diğeri de grafik işlemcisinin Mali-G701 olması. İşlemci 10nm üretim teknolojisiyle üretildiği için ısınmadan ve fazla güç tüketimi sağlamadan başarılı performans gösteriyor. Üstelik bu cihaz sınır tanımayan özelliklerine ek olan kolay DNS ayarı yapılabilmesi ile de tercih ediliyor.

DNS Ayarı Nasıl Yapılır?

Öncelikle bilmeyenler için kısa bir açıklama yapalım. DNS internet ağlarının seri numarası tarzında 4 haneden oluşan bir numarama sistemidir. Bu numaralar her ülkenin kendi ağına göre değişiklik gösterir. Bu nedenle ülkemiz de ya da başka bir ülkede erişim sıkıntısı yaşandığı durumlarda DNS değiştirme sayesinde insanlar olması gereken sosyal medya özgürlüğüne kavuşabilmektedir. Zaman zaman gündem olaylarından kaynaklı olarak Türkiye’de de bazı sitelere erişim yasağı getiriliyor. Bu gibi durumlarda mobil cihazlarımızdan bağlantı kurabilmek için oldukça basit adımlarla bu ayarlı düzenlememiz yeterli olmaktadır. Galaxy Note 8 cihazında ağ ayarları seçeneğine girerek bağlı olduğunuz Wi-Fi ağını seçmeniz ve ağ bağlantı ayarlarına tıklayarak oradaki numara hanelerine yeni DNS numaralarını yazmanız gerekir. İşte işlem bu kadar basit ve sorunsuzdur.

DNS Numarası Nereden Bulunur?

Anlatılan işlemi gerçekleştirmek için yeni DNS numaralarına ihtiyaç vardır. Bunları nereden bulacağınızı bilmiyor iseniz biz size yardımcı olalım. Çağımızın teknoloji ve iletişim konusundaki hızı imkansızı başaracak güçte olduğundan aradığınız her türlü bilgiyi internet üzerinden sağlamanız da mümkündür. Fakat tarayıcı üzerinden ulaştığınız DNS numaraları hakkında tereddüt etmeniz dahilinde sosyal medya üzerinden konu açabilir ve elbet size yardımcı olabilecek hayırlı bir arkadaş bulabilirsiniz.

Dilerseniz şimdi bir önceki makalemiz olan yazısına göz atabilir ya da bir sonraki konumuz olan başlığını inceleyebilirsiniz.