Samsung Galaxy Note 4 DNS Değiştirme

Samsung Galaxy Note 4 DNS Değiştirme

İnternet sitelerinin zaman zaman yasaklanması özellikle akıllı telefon kullanıcılarına büyük bir problem yaşatmaktadır. Sevilen ve takip edilen sitelere gelen erişim engeli yüzünden kişiler alıştıkları sayfalara giremediğinde anlık olarak sorunlar meydana gelmektedir. Çağımız gereği merak edilen ve akla takılan her türlü soru ve bilgiler internet sayesinde hızlıca öğrenilebilir. Bu nedenle insanlar erişim özgürlüğünün kısıtlanmasından oldukça şikayetçidirler. Bazı dönemlerde ise ülkede herhangi bir kaos ya da politik bir durum yaşandığı dönemlerde sosyal medya yasağı getirilerek iletişim kısıtlaması sağlanmaktadır. Geçtiğimiz yıllarda bu gibi durumlarla sıklıkla karşı karşıya gelmiş olarak yeniden benzer olaylar yaşandığında Samsung Galaxy Note 4 kullanıcıları için ne yapılması gerektiğini yazımızda detaylandırmış bulunmaktayız.

DNS Ayarları İle Erişim Yasağına Getirilen Çözüm

Galaxy Note 4 cihazına sahip iseniz herhangi bir siteye erişim yasağı getirildiğinde kısa sürede yapacağınız değişiklikler sayesinde hızlıca dilediğiniz siteye girme imkanınız olacaktır. Kullandığınız Wi-Fi bağlantısı üzerinden yapacağınız bu değişiklik size diğer ülkelerde yasaklanmayan sitelere başka ağların DNS numaraları sayesinde ulaşma fırsatı verecektir. Yeni DNS numarasını tarayıcı üzerinden kolaylıkla öğrenerek kullanabilirsiniz. 4 haneli olarak bulunan numaralardan mevcut kullandığınızı yeni bir numara ile değiştirmek için internet bağlantı ayarlarınızı güncellemeniz yeterli olacaktır. Kullanmak istediğiniz DNS numarasını öğrendikten sonra ilgili kutucuğa giriş yapmanız gerekir. Bu adımları eksiksiz tamamladığınız takdirde dilediğiniz siteye ya da sayfaya ulaşabilirsiniz. Aynı numaraları sevdiklerinizle ya da tanıdıklarınız ile paylaşarak onların da internet yasağını aşmalarına yardımcı olabilirsiniz.

Akıllı Cihazlarda Bağlantı Sorunu

Herkesin kullandığı akıllı cihazlarda internet bağlantısı olmazsa olmaz bir ihtiyaçtır. Bütün uygulamalar ve özellikler buna bağlı olarak geliştirildiğinden internet olmadan akıllı cihazı kullanmanın herhangi bir anlamı olmaz. Bu nedenle karşılaşılan bağlantı sorunları sebebiyle insanlar büyük sıkıntılar yaşamaktadır. Tarayıcı ya da telefona yüklü uygulama üzerinden erişim problemi yaşandığında bunun iki nedeni olabilir. Ya girmek istediğiniz bağlantı adresine erişim engeli gelmiştir, ya da ağ ayarlarında bir problem vardır. Hangi sorun ile karşı karşıya kaldığınızı öğrenmenin en kolay yolu ise DNS değiştirme işlemini denemektir. Eğer hala aynı problem devam ediyorsa siteye engel gelmediği gibi ağ ayarlarında bir arıza olabilir.

Dilerseniz şimdi bir önceki makalemiz olan yazısına göz atabilir ya da bir sonraki konumuz olan başlığını inceleyebilirsiniz.