Samsung Galaxy Dns Değiştirme

Samsung Galaxy Dns Değiştirme

Kullanımınız da olan cihaz her ne marka olur ise olsun, ülkemiz yaşam şartlarında bazı anlarda yapılan engellemeler nedeni ile internet erişiminde sıkıntılar ile karşılaşabilirsiniz. Günümüz teknolojisinin öne çıkan iletişim araçları yer alan, samsung galaxy cihazları da, ne yazıktır ki bu engellemeler ile karşı karşıya kalmaktadır. Bildiğiniz gibi bu engellemeler, cihaz marka ve modelleri ile ilgili olan bir husus değildir. Ancak bu engellemelerden kurtulmanın ve samsung galaxy dns değiştirme işlemlerini gerçekleştirmenin çok kolay uygulamaları bulunmaktadır.

Dns Mi Değiştirmek İstiyorsunuz?

Eğer sizlerde internetten özgürce faydalanmak istiyor iseniz samsung galaxy dns değiştirme metotları ile bunu sağlayabilirsiniz. Öncelikle cihazın ayarlar bölümünü bulmalısınız. Ayarlara geldikten sonra, kablosuz ağlar seçeneği görmeli ve wi-fi seçeneğine tıklamalısınız. Bu işlemden hemen sonra, karşınıza ağ ekranı gelecektir. Kullanmakta olduğunuz ağ ismini bularak, ağ bağlantısına tıklamalı ve ağ yapılandır seçeneğini tercih etmelisiniz.

Doğru Seçim

Yaptığınız bu seçim, ağ yapılandırma kısmının aktif hale gelmesini sağlayacaktır. Ekranda görünen IP ayarları hanesinde bulunan, DHCP kısmını, STATIK şekline çevirmeniz gerekmektedir. Bu kısa işlemin ardından, ekranda görünen dns1 ile dns2 kısımlarına elinizde bulunan ip’lerin girilmesi samsung galaxy dns değiştirme işlemi başarı ile sonuçlandı anlamına gelecektir. Bu aşamadan sonra, dilerseniz yasaklanan sitelerde özgürce dolaşabilir, dilerseniz zaman zaman engellenen facebook ya da twitter gibi sosyal paylaşım platformlarına girebilir ve zamanınızı gönlünüzce değerlendirirsiniz.

Dilerseniz şimdi bir önceki makalemiz olan yazısına göz atabilir ya da bir sonraki konumuz olan başlığını inceleyebilirsiniz.