Nexus ile Yasaklı Sitelere Girmek

Nexus ile Yasaklı Sitelere Girmek

Nexus cihazları ile internet erişimi, hızlı ve güvenli bir şekilde sağlanmaktadır. Bu hız ve güvenlik kavramının yanında, girilecek sitelerde karşılaşılan engellemeler büyük sorun teşkil etmektedir. Yasaksız bir internet erişiminin sağlanması maksadı ile dns değişikliklerinin yapılması nexus ile yasaklı sitelere girmek anlamına gelecektir.

Nexus Ve Yasak Siteler

Basit işlemler sınıfına giren bu uygulama, tüm bireysel kullanıcılar tarafından kolaylık ile yerine getirilebilir. İster bilgisayarlarda, ister ise cep telefonlarında bu işlemler uygulanabilmektedir. Cihazlarda yer alan menü içerisinden ayarlar bölümü bulunarak açılmalıdır. Ayarlara giriş yaptıktan sonra, çıkan menü üzerinden wi-fi yazısı bulunarak üzerine tıklanmalıdır. Bulunan wi-fi ağ isminin üzerine uzun süre basılı tutulması halinde, seçeneklerin aktif hale gelmesi sağlanmaktadır. Bu işlem nexus ile yasaklı sitelere giriş imkanının ilk aşamasının tamamlandığı anlamına gelecektir.

Yasaklı Sitelere Giriş

Aktif hale gelen seçenekler listesi üzerinde, ağ değiştir yazısı bulunarak üzerine tıklanmalıdır. Tıklanan ağ değiştir yazsından sonra, gözlenen yazılar içinden gelişmiş seçenekler bulunmalı ve yan tarafında yer alan kutucuk işaretlenerek bitti butonuna basılmalıdır. Bu durumda dns ıp ayarlarını statik olarak işaretlemeli ve ardından yeni dns sunucularının girileceği bölüm aktif hale getirilmelidir. Tercih edilen dns sunucularına ait bilgiler girilerek, işlem tamamlanmaktadır. Tamamlanan işlemlerin ardından wi-fi sisteminin kapatılıp yeniden açılması nexus ile yasaklı sitelere girme işleminin tamamlandığı ve internette kesintisiz, özgürce dolaşma imkanının, hiçbir yasak ile karşılaşılmadan sağlandığı anlamına gelecektir.

 

Cihazınız eğer htc ise; htc dns değiştirme konusuna göz atabilir ya da mobil dns değiştirme başlıklı yazıyı detaylı okuyabilirsiniz.

Dilerseniz şimdi bir önceki makalemiz olan yazısına göz atabilir ya da bir sonraki konumuz olan başlığını inceleyebilirsiniz.