Mac Pro DNS Değiştirme

Mac Pro DNS Değiştirme

Hepinizin bildiği gibi internet üzerinde sansürlenmiş birçok web sitesi olabilir. İnsanlar bu tarz web sitelerine giriş yapabilmek adına bazı yolları denerler ancak bu yollar pek etkili olmayabilir. Doğal olarak söylemek gerekirse en eski ancak en etkili yöntem denenebilir. Şimdi siz bunun ne olduğunu soruyor olabilirsiniz ancak bu yazıyı okuduğunuza göre Mac Pro DNS değiştirme işlemi nasıl yapılır diye öğrenmek istiyorsunuz. Söylemeliyiz ki DNS değiştirerek dilediğiniz web sitesine giriş yapabilirsiniz. Öncelikli olarak bilmelisiniz ki Apple bilgisayarlarda işletim sistemi değişik olduğu için bunu yapabilmek adına bazı şeylerin bilinmesi gerekiyor. Eğer bunları öğrenmek istiyorsanız yazının devamı sizin için geliyor.

Mac Pro DNS Değiştirme İşleminin Kolay Yolu

Kullanmakta olduğunuz Mac Pro bilgisayarınızdan DNS değiştirmek istiyorsanız bunun kolay yolunu sizlere anlatabiliriz. Öncelikli olarak sol üst tarafta Apple’ın kendi logosuna tıklıyorsunuz. Bunun ardından sistem tercihlerine tıklıyorsunuz. Ardından karşınıza bir pencere geliyor. Bu pencerede çoklu seçenekler mevcut oluyor. Ortalarda ağ butonunu buluyor ve ona tıklıyorsunuz. Ardından sol tarafta kullanmış olduğunuz ağlar gelecektir. Aktif olana bir kez tıklayacak ve alt taraftan ileri düzey butonuna basacaksınız. Sonrasında ise karşınızda çoklu seçenekli ekran olacaktır. Buradan DNS seçeneğine basacaksınız. Ardından oradaki değerleri kendiniz istediğiniz gibi değiştirecek ve daha sonra kaydedeceksiniz. Bundan sonra sansürlü olan web sitelerini rahatlıkla ziyaret edebilirsiniz.

DNS Değiştirmek İçin Yapılması Gerekenler

Mac Pro kullanıyorsanız ve DNS nasıl değiştirilir diye merak ediyorsanız, yukarıda anlatmış olduklarımızı çok daha hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. Öncelikli olarak bilmelisiniz ki sağ üst tarafta wi-fi ağlarınız bulunmaktadır. Önce buraya tıklayabilirsiniz. Daha sonrasında altta bulunan seçenekler içerisinden ağ tercihlerini aç butonuna tıklayabilirsiniz. Bundan sonra karşınıza çıkan bölümden kendi ağınızı seçebilir ve ileri düzey butonuna basabilirsiniz. Sonrasında DNS bölümüne geçebilir ve etkin bir DNS yazabilirsiniz. Kaydettikten sonra artık rahatlıkla internette gezinebilirsiniz. Eğer ki kullanacağınız bildiğiniz bir DNS bulunmuyorsa aşağıda yer alan DNS adresini kullanabilirsiniz. Çoğu sansürü geçecektir.

Örnek DNS: 8.8.8.8 – 8.8.4.4

Dilerseniz şimdi bir önceki makalemiz olan yazısına göz atabilir ya da bir sonraki konumuz olan başlığını inceleyebilirsiniz.