Kurumsal İngilizce Eğitimi İçin konusarakogren.com’a Gelin!

Kurumsal İngilizce Eğitimi İçin konusarakogren.com’a Gelin!

İyi bir konuşma yapmak hitap yeteneği de gerektirir. Belirli kelimeleri sürekli olarak tekrar etmeden ve yazılarda olduğu gibi detaylı anlatımlara yer vererek karşılıklı diyaloglar geliştirilebilir. Tabi dil öğrenimi sırasında bu durum tamamen farklı çünkü öğrenilenlerin tekrar edilmesi tekniğine dayanmakta. Yani, her diyalog dil öğrenme amacı taşımayabilir mi? Öyle de olsa, her cümleyi taşıyan ingilizce fiiller vardır. Kelimelerin yazılışları, sıralamaları değişiklik gösterse de, yapılan bir eylem ve bunun sunulduğu özne anlaşılır olmalı. Bu noktada yaratıcı zekâ ile sık kullanılan yabancı tamlamalar hemen hemen aynı derecede sempatik görünüyor. See (görmek) ve I see your point (değindiğin noktayı anlıyorum) örneğinde olduğu gibi, tercüme aşamasında bazı özgürlükler gerekebiliyor. Ne yapıldığıyla ilgili her konunun vardığı nokta dil öğrenimi de olabilir. I am practicing to improve my English. İngilizcemi geliştirmek için pratik yapıyorum.

Durum böyleyken, biraz müzik diyoruz. Herkesin sevdiği bir müzik tarzı vardır. Her zaman ezberlemeye vakit ayırmayız ama özellikle ingilizce şarkı söyleyen türk şarkıcı listelerinde adeta onların müzik zevkini anlarız. Bazen kendi tarzlarını diğer dilde ifade ederler, bazen de başkalarında beğendikleri örnekleri yorumlarlar. Hiç Türkçe söylemeyenler de olabiliyor. Tercümeleri için özel olarak vakit ayrıldığında, ortaya çıkan ses uyumu da önemli bir hal alıyor. Sözlerin yazılı olarak çevrilmesiyle, notalara uygun çeviri metni aynı amaçları taşımıyor. Oysa yine de, aynı mantık söz konusu, tekrarlar. Dinleyici olarak ne kadar çok dinlersek, o kadar aklımızda kalıyor. Oryantal üzerine okunduğunda adeta yerel tanıtımlarla yurt dışına açılmayı getiriyor. Ne de olsa eğlence değil mi, ne kadar az yeri var insan hayatında tekrarların. Her bir parça bambaşka bir şey üzerine oluyor. Demek ki, sonuçta şarkılara da belirli bir amaçla bakıldığında daha iyi. Öylesine uzakta ya da kısık kısık çalan bir müzik ya da müzikli dil öğrenimi, neden olmasın?

Pratik yapmanın yüzlerce yolu, profesyonel eğitimin yerini tutmaz. En önemli konulardan biri olan kelime haznesinin geliştirilmesi için www.konusarakogren.com/kurumsal-ingilizce-egitimi.asp imkânlarını herkese açıyor. Ancak, bireylerin bu eğitimlerden fayda sağlamasına yönelik, herkesin kendi özel ihtiyaçlarının belirlenmesi gerektiğini de unutmuyor. Çalışanlar için geliştirilmiş programlar hakkında detaylı bilgi almak için siteyi ziyaret etmek yeterli oluyor. Sadece iyi yorumlar alarak başarı sağlamış bu kurs hakkında düşünülenler bir yaşam tarzının da sınırlarını çiziyor. Yoğun bir tempoda çalışırken, günün kısa bir bölümünü ayırarak, her molaya lisan kullanımını ekleyebilirsiniz. Telefon ve internet aracılığıyla görüşme sağlanan eğitmenler, konuyla ilgili yönlendirmeyi yapacaktır. Eğitim de aynı araçlarla sürdürülüyor. Bir süre sonra, gün içinde sadece eğitmenle değil, iş ortaklarıyla görüşebilir hale gelenlerin hepsi de memnuniyetlerini dile getirmekteler. Kaliteyi tanımlarken, biraz da kendi tercihlerinize yönelmenin geri dönüşü profesyonel güç kazandıracaktır.

Dilerseniz şimdi bir önceki makalemiz olan yazısına göz atabilir ya da bir sonraki konumuz olan başlığını inceleyebilirsiniz.