Ktunnel Benzeri Siteler

Ktunnel Benzeri Siteler

Dünyada yapılmakta olan, internet engelleme uygulamalarının meydana getirdiği yasaklamaların, ortadan kaldırılması maksadı ile başvurulan hizmet erişim noktası, ktunnel olarak bilinmektedir. Tüm dünyada ve özellik ile ülkemizde, popüler olan bu uygulama ktunnel olarak kapatılmış olsa da, hizmet sunucuları farklı alfabetik başlıklar koyarak yapılan engellemelerin kaldırılması yönünde, hizmetlerine devam etmektedir.  Oldukça basit ve güvenli bir sistem olan ktunnel vpn sistemi üzerinden hareket eden ve her türlü erişim kısıtlaması bulunan siteye, giriş imkanı sağlayan bir uygulamadır. Bu tipte hizmet veren ktunnel tarzı siteler aynı amaç doğrultusunda tasarlanan ve yapılan yasaklamaların delinmesini hedefleyen hizmetlerdir.

Ktunnel Tarzı Siteler

Bahsedildiği üzere, ktunnel kapatılmasından sonra alfabetik sıra ile ktunnel gibi siteler internet yasakları karşısında hizmet vermeye devam etmektedir. Bu hizmet sunucuları arasında, vtunnel, dtunnel ve aynın sistem ile çalışan https güvenli sistemde yer almaktadır.

Ktunnel Benzeri Site

Özgür internet kullanımı, yasaklamalar ya da engellemeler ile kısıtlanmaya çalışılsa da ktunnel benzeri site türevleri, aynı amaca hizmet etmekte ve bireylerin internet hakkından özgürce yararlanmaları konusunda çalışmalarını sürdürmektedir. Bu hizmet sunucularından polysolve.com, VPNTunnel.com, SafeForWork.net, Backfox.com kullanıcılar tarafından sıklık ile tercih edilen güvenli siteler olarak belirtilmektedir. Her birinde temel mantık, anlatıldığı üzere yasaklı sitelere giriş imkanının sağlanması, internet üzerindeki engellerin kaldırılması, özgür dolaşımın ön plana çıkarılması olarak belirlenmiştir. Yasaklanmış sitelerin bireysel olarak ziyaret edilmesi, bu tip siteler aracılığı ile mümkün hale gelmiştir. Ktunnel’e ihtiyaç duymadan proxy sitelerine de göz atabilirsiniz.

Proxy siteleri ile uğraşamam ! bana program önerin diyorsanız eğer dns değiştirme programı sizlerin sorununu çözecektir.

Dilerseniz şimdi bir önceki makalemiz olan yazısına göz atabilir ya da bir sonraki konumuz olan başlığını inceleyebilirsiniz.