Kinoa Mucizesini Keşfedin

Kinoa Mucizesini Keşfedin

Kinoa çayı pek çok gelişmiş ülke insanı tarafından yıllardır keyifle tüketilmektedir. Sağlığa olan katkısı ve ağızda bıraktığı mayhoş tat ile çokça beğenildiği ifade edilmektedir. Çay olarak tüketilebildiği gibi soframızda farklı şekillerde de yer alabilmektedir. Ürün tahıla oldukça benzetilmesine rağmen bu kanının aksine bir bitki türüdür. Ispanakgiller ailesine benzerliğiyle dikkat çekmesinin yanı sıra tabiri caizse sağladığı faydalar saymakla bitmez. Oldukça hoş görünüme sahip ve üzerinde çiçekler açan bu bitkinin tüketilebilen kısmı ise kurumuş tohum kısımlarından oluşmaktadır. Ülkemizde son dönemlerde kinoa sipariş hatları oldukça artış göstermiştir.  Bu duruma bağlı olarak kinoa zayıflama tüketimi Avrupa ve Amerika düzeyine yaklaşmasa da gözle görülür bir artış sağlamıştır.

Kinoa yorumları takip edildiğinde görülmektedir ki bitkinin satışında son yıllarda ekstrem derece de artış gözlenmektedir. Ulaştığı üretim ve satış rakamlarıyla dünyada ki tahıl tüketiminin yerini aldığı gözlemlenmektedir. Pek çok besin değeri düşük tahıl türünün aksine oldukça besleyici ve faydalı bir yiyecektir. Kinoa içeceğinin yapılabilmesi bakımından da diğer tahıllardan ayrılmaktadır. Bitkinin çayı içerisinde zengin mineraller, kinoa ile zayıflayanlar , amino asitler, kalsiyum, demir ve fosfor bulunmaktadır. Oldukça zengin olan çay içeriği lifler ve karbonhidrat ile de beslenmektedir. Birçok vitamin türünü de oldukça yoğun bir şekilde içerisinde barındırmasıyla vücuttaki her türlü açığı kapatma konusunda oldukça etkili bir üründür. Besleyici değerleriyle göz kamaştıran bu besin hem katı olarak hem de sıvı olarak tüketilirken mucizeler yaratmaktadır.

Yan etki ihtimali oldukça düşük olması sebebiyle günlük olarak tüketilmesinde sakınca görülmemektedir. Yine de kinoa satın al önerilerini dikkate alan kişilerin tüketmeden önce uzman doktor tavsiyesi almalarında fayda vardır. Özellikle hamile bayanların kinoayı sıvı olarak tüketmeden önce kesinlikle uzmanlar ile görüşmesi tavsiye edilmektedir. Mucizevi sonuçlar veren ürünün türevleri ve çayı her yaş grubu tarafından tüketilebilmektedir. Kinoa ile günlük besin ihtiyacı büyük oranda karşılanabilmektedir. Sıvı olarak tüketildiği takdirde klasik çaya oranla daha yoğun bir keyif verdiği ve sindirim sistemini düzenliği bilinmektedir. Özellikle çay olarak tüketimi yaz aylarında bayanlar tarafından sıkça tercih edilmektedir. Çünkü sağladığı yağ dengeleme ve selülit giderme etkileri mucizevi sürelerde gerçekleşmektedir.

Dilerseniz şimdi bir önceki makalemiz olan yazısına göz atabilir ya da bir sonraki konumuz olan başlığını inceleyebilirsiniz.