iPhone 8 Dns Değiştirme

iPhone 8 Dns Değiştirme

Yeni piyasaya sürülen iPhone 8 özellikleri ile büyülüyor. Geliştirilen akıllı cihazlar her geçen gün daha iyi donanıma sahip oluyor. Uygulamalara giriş hızı sürekli daha da arttırılıyor. İnternet bağlantısı için çekim gücü her yeni modelde daha iyi oluyor. Bilindiği üzere bazı önemli siteler zaman zaman ülkemizde engelleniyor. Bu kadar ileri teknoloji telefonlarımız varken istediğimiz siteye girememek oldukça can sıkıcı bir durum oluyor. Neyse ki iPhone 8 de böyle bir problem yok. Bağlı olduğunuz internet ayarlarına küçük bir dokunuş yaparak yeni cihazınız ile internet özgürlüğünüz sınır tanımaz hale geliyor.

İnternet Özgürlüğüne Kavuşmanın En Kolay Yolu

Özellikle Wikipedia en çok kullanılan sanal ansiklopedi sitesi iken ülkemizde bir anda erişim engeli getirilmesi ile birçok kullanıcı bu durumdan hoşnut olmadı. Günlük bilgi ihtiyacının neredeyse büyük bir bölümünü bu internet sitesi ile karşılayan kişiler eksikliğini her gün hissetmeye başladı. Bu soruna çözüm getirilmesi için sosyal medyada sürekli rahatsızlıklarını dile getiren sayısız insan var. Ayrıca sorun yalnızca bu site ile bitmiyor. Yurtdışında popüler olan ve ülkemizde de çok fazla insan tarafından kullanılan Booking.com tatil fırsatı sitesine de bazı durumlar sebebi ile erişim engeli koyuldu. Yaz aylarında herkesin kullanmayı tercih ettiği bu site hizmet kalitesi ile oldukça tanınan ve bilinen bir siteydi. Bu ve bunun gibi daha akla gelmeyen sitelere erişim yasağı konulması günümüz teknolojisine sınır getirme olarak algılanmaya başlandı. Sürekli çözüm arayan insanlar nasıl bağlantı özgürlüğü sağlayabilecekleri konusunda düşünmeye başladı. iPhone 8 cihazı kullanıcıları bu probleme DNS değiştirerek çözüm getirebiliyor. Oldukça kolay olan ve kısa zaman alan bu işlem ile dilediğiniz bağlantıya ulaşmak mümkün oluyor.

Birkaç Yeni Rakam Hayat Değiştiriyor

İOS işletim sistemine sahip bu cihazda DNS ayarı yapmak oldukça basit. Kullandığınız Wi-Fi üzerine tıkladığınızda özelliklerin sunulduğu bir ekran ile karşılaşacaksınız. Bundan sonrası zaten saniyeler sürecek kadar kısa bir işlem. Önünüze gelen ekranda DNS satırına tıkladığınızda alttan klavye ekrana gelecek. Boşluk bulunan kısımdan yeni DNS rakamlarını girerek özgürlüğün tadını çıkartmaya Safariye girerek hemen başlayabilirsiniz. Kullanmayı düşündüğünüz yeni DNS rakamlarını istediğiniz zaman yeniden değiştirmeniz yada eski haline getirmeniz mümkündür.

Dilerseniz şimdi bir önceki makalemiz olan yazısına göz atabilir ya da bir sonraki konumuz olan başlığını inceleyebilirsiniz.