iPad Dns Değiştirme Yöntemleri

iPad Dns Değiştirme Yöntemleri

İnternet çağının olabildiğince hızlı yaşandığı günümüzde, bu hızlı gelişimin öncüleri arasında yer alan ve aklı cihazlar olarak nitelendirilen ürünler, hayatımızın vazgeçilmeleri arasına girmiş bulunmaktadır. Ne kadar yeni ve üst model cihaz alır iseniz alın, maalesef zaman zaman yapılan engellemeler nedeni ile internet erişiminde özgür olamazsınız. Hayatımızın vazgeçilmez gereçleri arasında yer alan ve her an yanımızda bulundurduğumuz İpad cihazları da, erişimin engellendiği anlarda yetersiz kalırlar. Bu sorunu aşmanın çaresi ipad dns adresleri yöntemleri ile bulunmaktadır.

İpad DNS Değişimi

Oldukça basit birkaç aşamadan oluşan ipad dns ayarları bireysel kullanıcılar tarafından kolaylıkla yerine getirilebilmektedir. Öncelik, cihazdaki ayarlar bölümün bulunması ve ayarlar menüsüne gelinmesidir. Açılan sekmede wi-fi kablosuz ağ yazısı görülecektir. Bu kablosuz ağ yazısına dokunulduğunda, bağlı durumda bulunulan ağ ismi görülecektir. Ağ isminin yan tarafında yer alan, mavi renkli butona dokunulmalı ve açılan sekmede dns bölümüne gelinmelidir. Dns bölümüne, tercih edilen dns bilgilerinin girilmesi işleminin hemen ardından, yeni dns sunucusu derhal aktif hale gelecektir.

İpad DNS Nasıl Değişir?

İşlemin tamamlanması ipad dns değiştirme işleminin ne kadar kolay bir uygulama olduğunu sizlere de göstermiş olacaktır. Bu aşamadan sonra, engellenen ve erişim imkanını elde edemediğiniz, her siteye ya da sosyal paylaşım platformlarına, rahatlık ile hiçbir kısıtlama ya da engellemeye maruz kalmadan ulaşabileceksiniz. Artık özgürce ve gönlünüzce dilediğiniz her alanda paylaşım yapabilir, bilgi sahibi olabilir ya da diğer aktiviteler ile keyifli vakit geçirebilirsiniz.

apple cihazlarından biri olan iphone dns değiştirme işlemini de kolaylıkla yapabileceğiniz makalemize sitemizde yer verilmiş olup, android kullanıcıları içinde android dns değiştirme yazısını da sizler için eklemiş bulunmaktayız.

Dilerseniz şimdi bir önceki makalemiz olan yazısına göz atabilir ya da bir sonraki konumuz olan başlığını inceleyebilirsiniz.