İnstagrama Giremiyorum 2017

İnstagrama Giremiyorum 2017

İnstagram son günlerde çok kullanılan uygulamalardan biri haline geldi. Sosyal paylaşım sitesi olan İnstagram milyonlarca insan tarafından sık kullanılan bir sosyal medya aracıdır. Günlük hayatta fotoğrafların rahatlıkla paylaşıldığı ve diğer insanlar tarafından takip edilen bu uygulama sosyal medya erişimi engellediğinde çok büyük sorunlara neden oluyor. Paylaşım yapmak isteyen İnstagram kullanıcıları İnstagram hesaplarına erişim sıkıntısı yaşadıklarında nasıl bir çözüm getirecekleri konusunda yeterli bilgiye sahip olmadıkları içim hesaplarını kullanamıyorlar.

Erişim Engeline Kolay Çözüm

Gündem olayları sebebiyle ne yazık ki zaman zaman sosyal medya erişimi engellenebiliyor. Bu sorun karşısında İnstagram kullanıcıları instagrama girememe gibi sıkıntılarla karşı karşıya geliyor. Erişim yasaklandığı zaman paylaşım özgürlüklerinin kısıtlandığını düşünen birçok kullanıcı çeşitli yollara başvuruyor. Türkiye’ de internet erişimine sık sık kısıtlama getiriliyor. Bu durumdan en fazla sosyal medya uygulamaları etkileniyor. İnstagramın başta geldiği Facebook, Twitter gibi sosyal paylaşım araçları özellikle gündemi takip etmek ve günlük paylaşımlar yapmak için kullanılıyor. Canlı yayın yapma özelliği de bulunan İnstagram sürekli güncelleme yaparak ve yeni özellikler ekleyerek kullanıcılarına hizmet vermeye devam ediyor. Erişim engeli ile karşılaştığınız zamanlarda DNS değiştirme yöntemlerine başvurarak bu sorunu çözmek oldukça basit bir yöntem. DNS adresi değiştirilerek Türkiye’de erişim engellenen birçok sosyal medya aracına anında ulaşmak mümkün oluyor. Bunun yanı sıra alternatif çözümler de bulunuyor. Yardımcı uygulamalardan yararlanılarak da erişime devam etmek diğer yöntemler arasında yer alıyor.

DNS Değiştirerek İnstagrama Girmek

DNS değiştirmek oldukça basit bir işlem olmasına rağmen birçok insanın nasıl yapıldığı hakkında bir fikri yok. DNS ayarları internet ayarlarınızın bulunduğu sayfadan kolaylıkla yapılabiliyor. İnternet ayarları ağ paylaşım merkezinde yer alır. Ağ paylaşım merkezini açtıktan sonra kullanılan ağ bağlantısına tıklanarak açılan pencereden özellikler kısmına girdiğinizde karşınıza alt alta birçok yazı gelir. Bunlar arasından İnternet Protokol Sürümü 4 yazan yere çift tık yapıldığında DNS ayarları ile karşı karşıya gelmiş olursunuz. DNS ayarlarının yazılı olduğu kutucuktan başka bir DNS adresini var olan ile değiştirdiğinizde erişimi engellenen İnstagram uygulamasına girebilirsiniz.

Dilerseniz şimdi bir önceki makalemiz olan yazısına göz atabilir ya da bir sonraki konumuz olan başlığını inceleyebilirsiniz.