İllegal Sitelere Girebilmek için DNS Adresleri

İllegal Sitelere Girebilmek için DNS Adresleri

İnternet, sonsuz dünya olarak adlandırılan, bilgiye en kısa sürede ulaşma amacı taşıyan ve dünya içinde dünya kavramına yakıştırılan bir buluştur. Bildiğiniz gibi internet üzerinde sadece yasal değil, illegal bazı siteler de mevcuttur. Özellikle ülkemizde faaliyet gösteren bahis sitelerini bunlara örnek verebiliriz. Her bir illegal siteye giriş yapmak sandığınızdan daha zor olabilir. Bazıları Türkiye üzerinden engellendikleri için çeşitli sorunlar ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu nedenle öncelikli olarak illegal sitelere girebilmek için DNS adresleri bulmanız gerekir. DNS değiştirerek dilediğiniz gibi girişinizi yapabilirsiniz. Peki bunun için nasıl yapacağınızı ve hangi adresi kullanacağınızı bilmiyor musunuz? O zaman yazımızın devam bölümüne bakabilirsiniz.

İllegal Siteler İçin DNS Adresleri

İllegal olarak, yani yasalara uygun olmadan faaliyetlerine devam eden sitelere giriş mi yapmak istiyorsunuz? O zaman ilk olarak DNS adresinizi değiştirmeniz gerekecektir. Kısaca Windows kullanıcıları için anlatabiliriz. Oldukça basit bir yolu bulunmaktadır. Ekranınızın sağ alt köşesinde yer alan ağ ikonuna sağ tıklamanız ve ağ ve paylaşım merkezini aç ibaresini seçmeniz gerekir. Daha sonrasında ağ isminiz karşınıza çıkacaktır. Onun üzerine bir kere tıkladıktan sonra özellikler butonuna basmalısınız. Hemen ardından internet protokolü sürüm 4 yazılı olan yere çift tıklamalısınız. Daha sonra karşınıza DNS adresini girebileceğiniz bölüm gelecektir. Yazımızın devam bölümünde vermiş olduğumuz adresleri buraya yazıp tamam butonuna tıklamalısınız. Ardından daha önce açtıklarınızı kapatabilir ve dilediğiniz siteye giriş yapabilirsiniz.

Yasaklanmış Siteler İçin DNS Adresleri

Yasaklanmış sitelere rahatlıkla girebilmeniz için sizlere burada DNS adresleri paylaşıyoruz. Artık rahatlıkla girişinizi yapabilirsiniz.

Önerilen Google DNS: 8.8.8.8 – 8.8.4.4.

80.80.80.80 – 80.80.81.81

Verizon DNS: 4.2.2.1 – 4.2.2.2

Norton DNS: 198.153.192.1 – 198.153.194.1

Uydunet DNS: 62.248.80.161 – 62.248.80.162

Open DNS: 208.67.222.222 – 208.67.220.220

Yukarıda vermiş olduğunuz DNS adresleri ile rahat bir şekilde illegal sitelere girişinizi gerçekleştirebilirsiniz. Kesinlikle sansürsüz bir internet deneyimi yaşayabilirsiniz.

Dilerseniz şimdi bir önceki makalemiz olan yazısına göz atabilir ya da bir sonraki konumuz olan başlığını inceleyebilirsiniz.