General Mobile Dns Değiştirme Güncel Dns Adresleri

General Mobile Dns Değiştirme Güncel Dns Adresleri

Dns, bir çok kullanıcının web sitelerine erişimini engelleyen en büyük etkenlerden biridir. Dns sorunları çözülmediği takdirde kullanıcıların özgür bir şekilde interneti kullanması mümkün değildir. Ülkemizde bir çok web sitesine her gün erişim engellenmektedir. Bu web sitelerinin başında yer alan Facebook, youtube ve google gibi sosyal en büyük platformlarda dahildir. Oysaki bu web sitelerine erişim sağlanmadığı takdirde kullanıcıların neredeyse %70’inin interneti kullanması için her hangi bir neden ortada kalmamaktadır. Bu gibi durumları aşmak için yapılması general mobile kullanıcılarının yapması gereken dns ayarlarından bahsedeceğiz. Bu ayarları sorunsuz bir şekilde tamamlayabilmek için dikkat etmeniz gereken bir takım faktörler bulunmaktır. Öncelikli olarak yabancı bir ülkenin dns adreslerini kullanacağınız için o ülkenin bağlantı hızına göre sizlerinde internet hızı şekillenecektir. Peki bunun için çözüm yöntemi nedir hemen buna değinelim.

Dns Değiştirirken Hız Kaybı Yaşamamak İçin Ne Yapılmalı ?

Güncel dns adresleri, ne kadar güncelliğini korusada sonuç itibariyle az ya da çok hız kaybına sebebiyet verebilmektedir. Bunun için en mantıklı olan ve en az hız kaybını yaşayacak olduğunuz google dns 2015 adreslerini kullanmak olacaktır. Google sunucuları şuana kadar en iyi ve en verimli dns adreslerini barındırdığı için sizlerinde internete erişimlerinizi bir o kadar kısıtlamamaktadır.

Girmiş Olduğum Google Dns Adresleri İle Erişim Sağlayamıyorum ?

Bu gibi bir durum yaşıyorsanız muhtemelen ağınıza bağlı olan internet sağlayıcının parolasında ya da dns değiştirme işlemi yaparken eksik yaptığınız bir şeyler olmalıdır. Çünkü bu dns adreslerinin hata payı olmadığından dolayı aslında sorun biraz da olsa sizlerde kaynaklı olabilmektedir. Yapamadığınız takdirde yorum atarak yardımcı alabilirsiniz.

General Mobile Telefonlarda Dns Değişimi Nasıl Yapılır ?

Öncelikli olarak telefonunuzu her hangi bir wi-fi ağına bağlayın. Ardından kablosuz seçeneğine tıklayarak kablosuz yapılandırma ayarlarına gireceğiz. Hangi ağa bağlıysanız eğer o ağ üzerine parmağınızı 2-3 saniye basılı tutun ve karşınıza çıkan “ağı değiştir” seçeneğine dokunun. Ek ayarları ve yapılandırmayı yapabilmeniz için “gelişmiş ayarları göster” yazısının yanında yer alan kutucuğa tıklayarak aşağıda açılan “ip ayarları” sekmesinden “statik” olanı seçiyoruz. Daha sonra yapmanız gereken tek bir işlem kaldı, aşağıda yer alan dns adreslerini doğru bir şekilde girmek ve kaydet’e basmak olacaktır.
Yandex Dns ; 77.88.8.8 – 77.88.8.1
Google dns ; 8.8.8.8 – 8.8.4.4

Yandex ve Google Dns Adresleri Arasında Fark Var Mı ?

Yandex, günümüzde son zamanlarda popüler olmuş bir arama motorudur. Google’ye oranla daha az bir kitleye ve kullanıcı sayısına hitap etmesi nedeniyle her ne kadar 1.sırada yer alamasa da yandex dns adreslerini kullanan kişiler bu durumdan oldukça memnunlardır. Öncelikli olarak google dns adreslerini denemeli ve yavaşlık problemi ile karşı karşıya kalıyorsanız yandex dns adreslerin devreye sokmanızı öneririz. Bulunduğunuz konuma göre farklılık gösterebilecek olan bu adresler ile sizlerde interneti özgürce kullanabileceksiniz.

cihazınız eğer nexus ise; nexus dns değiştirme bağlantısından detaylı inceleyebilir, 2016 proxy listesine de göz atabilirsiniz.

Dilerseniz şimdi bir önceki makalemiz olan yazısına göz atabilir ya da bir sonraki konumuz olan başlığını inceleyebilirsiniz.

Yorumlar

  1. ChrissSixxErna 16 Şubat 2016 Cevapla