Film Sitelerine Giremiyorum

Film Sitelerine Giremiyorum

Geçmişten günümüze doğru bakıldığında teknolojide yer alan gelişmelerin birçok sektöre olumlu etkiler sağladığını görebiliyoruz. Teknolojide sağlanan ilerlemelerin büyük bir kısmı bilişim teknolojisinde gerçekleşti. İnternet ağının sınırsız bir depolama birimine dönüşmesi ile birlikte kullanıcılar internet üzerinde diğer iletişim araçlarının sağladığı birçok hizmete ulaşabildiler. Bu durum bireylerin yönünü direk internete çevirmelerini sağladı.

İnternet üzerinde gerçekleştirilebilen aktiviteler, insanlar arasında internet kullanımının yaygınlaşmasını sağladı. İnternet radyoculuğu, canlı tv, film ve müzik siteleri internet ağının diğer basım-yayın araçlarından daha fazla kullanılması için yeterli ölçütler olarak görülebilir. Özellikle film sitelerinin sayısında son yıllarda büyük bir artış yaşandığını görebiliyoruz. Bireylerin internet üzerinde geçirdiği saatler film izleyip izlemediklerine göre değişebiliyor. İnternet üzerinden film izlemenin yaygınlaşması sinema sektörünün de ciddi bir şekilde sarsılmasına neden oldu. Filmlere çok daha kolay bir şekilde ulaşabilen bireyler, internetin avantajlarını yoğun bir şekilde kullandı.

Film sitelerinin kullanıcılara verdiği üst düzey hizmetler nedeniyle zaman zaman yasaklandığını görebiliyoruz. Bu durumdan birçok kullanıcı şikayetçi görünüyor. Film sitelerine giremiyorum diyen kullanıcılar arasındaysanız bu problemi rahatlıkla çözebilmeniz mümkün. DNS değiştirme işlemlerini gerçekleştirerek dilediğiniz film sitesine ulaşabilir ve film izlemenin tadını çıkarabilirsiniz.

DNS değiştirmek için öncelikle masaüstünden ağ bağlantılarım kısmına tıklayın. Sonrasında ağ ve paylaşım merkezini açarak bağdaştırıcı ayarlarını seçin. Buradan hangi bağlantı türünü kullanıyorsanız onun üzerine gelin ve fareniz ile sağ tıklayarak özellikler bölümüne girin. Karşınıza çıkan pencereden İnternet Protokol sürüm 4 (TCP/IPv4)’’ bölümünü seçerek bu protokolü değiştirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Açılan pencerenin alt kısmında yer alan ‘’aşağıdaki dns sunucularını kullan’’ bölümünü seçili hale getirin  ve kutucukta aktifleşen kısma elinizdeki güncel DNS numaralarını girin. Ardından tamam kısmına tıklayarak işleminizi başarıyla tamamlayabilirsiniz.

DNS değiştirme işleminin ardından oluşabilecek güvenlik zafiyetlerine karşı güçlü bir anti-virüs programı edinmeyi unutmanın. Güçlü bir anti-virüs programı kullanarak bilgisayarınızın internet üzerindeki herhangi bir adreste virüs saldırısına maruz kalma olasılığını minimize edebilirsiniz. Bu durumun cihazınızın performansı ve dayanıklılığı açısından oldukça önemli bir ayrıntı. Özellikle diğer kullanıcılar tarafından tavsiye edilen anti-virüs programlarını kullanabilir ve cihazınızı zararlı yazılımlardan uzak tutabilirsiniz.

Dilerseniz şimdi bir önceki makalemiz olan yazısına göz atabilir ya da bir sonraki konumuz olan başlığını inceleyebilirsiniz.