Facebook’a Giremiyorum 2017

Facebook’a Giremiyorum 2017

Facebook, hayatımıza ilk önce girmiş olan sosyal platformlardan biridir. Kurucusu Mark Zuckerberg’dir. 4 Şubat 2004 yılında kurulan Facebook, dünyanın en çok ziyaret edilen sitelerinden biridir. Kesinlikle tercih edilebilecek pek çok farklı yönü bulunmaktadır. Bundan dolayı insanlar Twitter, Insgragram gibi sosyal mecralardan çok daha fazla kullanmaktadırlar. Peki Facebook ülkemizde neden engellenmektedir, biliyor musunuz?

Herhangi bir sorun oluştuğunda, ülke güvenliği tehdit altında olduğunda ya da ciddi bir konu bulunuyorsa ülke yönetimi Facebook’a geçici olarak engel getirebilirler. Bu da Facebook’a giremiyorum 2017 gibi soruları meydana getirir. Peki ama bu engeli kaldırmanın bir yolu bulunuyor mu? Facebook’a nasıl giriş yapabiliriz? Eğer bu konu hakkında çok daha fazla bilgi almak istiyorsanız, yazımızın devamına bakmalısınız.

DNS Değiştirebilirsiniz

DNS adreslerinizi değiştirerek Youtube’a giriş yapabilir ve tüm sorunlarınızı ortadan kaldırabilirsiniz. Öncelikli olarak ağ paylaşım merkezini açmalı ve buradan ağ bağlantınıza tıklamalısınız. Daha sonra karşınıza gelen pencereden özellikler butonuna tıklamalı ve İnternet Protokol Sürümü 4 yazan yere iki defa basmalısınız. Bir sonraki aşamada artık DNS adreslerini en altta bulunan iki kutucuğa yazıp tamam butonunu seçebilirsiniz. Artık tüm pencereleri kapattıktan sonra Facebook’a rahatlıkla giriş yapabileceksiniz. Peki Facebook’a giriş yapmanın başka yolu bulunmuyor mu? Eğer bu konuda da bilgi almak istiyorsanız, sizlere birçok farklı yöntemi yazımızın devamında ilettik.

Yardımcı Uygulamalar Kullanabilirsiniz

Facebook’a erişim sınırını kaldırmak istiyorsanız, yardımcı uygulamalar kullanabilirsiniz. Öncelikli olarak söylemeliyiz ki Facebook kapatıldığı zaman sadece Türkiye’den girişleri engellenmektedir. Facebook’un kapatılma gibi bir durumu söz konusu değildir. Bu da sizleri alternatif bir çözüme ulaştırır. Ülkemizden girişlere kapatılıyorsa, siz de IP adresinizi farklı bir ülkede gibi gösterebilirsiniz. Bu sayede girişinizi en iyi şekilde yapabilirsiniz. Bu konuda kullanabileceğiniz oldukça fazla VPN uygulaması bulunmaktadır. Google Mağazadan indirip eklenti olarak Chrome’a kurabilirsiniz. Öneri olarak Zenmate programını gösterebiliriz. Bu eklentiyi kurduktan sonra IP numaranızı farklı bir ülkeden gösterecektir. Bu aktif iken Facebook’a rahatlıkla giriş yapabilecek ve istediğiniz gibi gezinebileceksiniz. Erişim sansürünün bulunmadığı bol keyifli zamanlar geçirmeniz dileğiyle…

Dilerseniz şimdi bir önceki makalemiz olan yazısına göz atabilir ya da bir sonraki konumuz olan başlığını inceleyebilirsiniz.