Dns Değiştirme Programları (Tamamı Ücretsiz)

Dns Değiştirme Programları (Tamamı Ücretsiz)

Merhaba dnsdegistirmek.com takipçileri, sizlere bugün sunacak olduğumuz dns değiştirme programları piyasada bulup bulabileceğiniz bütün programların toplamı diyebiliriz. Program bulmak konusunda sıkıntı çekmeden bütün dns değiştirme programlarına bu başlık altından sahip olabilir ve indirebilirsiniz. Bu sayede hem sizler bütün programları denemiş olacaksınız hem de bizler alacağımız o güzel yorumlar sayesinde sizlere bu şekilde listeler hazırlamaya devam edeceğiz. Dilerseniz çok lafı uzatmadan programlarımızı ve özelliklerini sizlere aktaralım.

1- SmartSafe DNS Değiştirme Programı

SmartSafeDNS

Kullanıcılarına hem hızlı hem de özgür interneti sunan Smart Safe DNS programı, tamamen ücretsiz olarak sunulmaktadır. İnternet ortamında ihtiyaçlarınızı karşılayabilmeniz ve yasaklı sitelere kolay bir şekilde erişebilmeniz için ihtiyaç duyacak olduğunuz bu program, çoğu zaman farklı dns servislerini de devreye sokarak daha hızlı bir erişim olanağını sizlere sunmaktadır. Bağlantınızı daha güvenli hale getirebileceğiniz SmartSafe DNS sayesinde hızlı erişim imkanına da sahip olabileceksiniz. Kötü amaçlı yazılım korumasını da sizlere sağlayan bu program tek tıklama ile dnslerinizi değiştirme görevini üstlenmektedir. Bunları yaparken de kişisel bilgilerinizi koruyor sanki farklı ülkeden bağlantı kuruyor gibi internette sörf yapmaya başlıyorsunuz. Hızlı dns özelliği sayesinde normalinden çok daha hızlı ve verimli bir internet sizleri bekliyor olacaktır. Son derece kullanışlı ve bizlerin hoşuna giden ücretsiz seçeneğini de yanında barındıran bu programı denemenizde fayda var.

SmartSafeDNS indirmek için tıklayın

2- TAMindir DNS Değiştirici

tamindir-dns-degistirici

Bu programımız da adında anlaşılacağı gibi TAMindir web sitesi tarafından oluşturulmuş bir arayüze sahiptir. İnternet dünyasında neredeyse bir çok kesimin sıklıkla kullanmış olduğu youtube, facebook ve twitter gibi web sitelerine yaşanan zaman zaman erişim sorunlarını ortadan kaldırabilecek bir düzeydedir. Program sizlere 4 adet DNS servisi sunmaktadır. Bunlar; OpenDNS, Google Public Dns, Comodo Secure DNS ve ClearCloud DNS‘dir. Ağınız üzerinden hızlı bir şekilde istediğiniz DNS servisine bağlanarak işlem yapabilmenizi sağlayacak olan TAMindir dns değiştirme programı küçük ama işlevi büyük olanlardan diyebiliriz. Bu uygulama sayesinde sizlerde kolay bir şekilde ip adreslerinizi değiştirebilir ve başarılı bir internetin keyfini sürebilirsiniz.

TAMindir indirmek için tıklayın.

3- Hosts ve Dns Değiştirme Programı

DNS-ve-Host-değiştiricisi

Bildiğiniz gibi yasaklı sitelere erişim sadece ayarlar/yerel ağ bağlantısı sekmesinden yapılarak olmuyor. Herkesin bilgisayarında yer alan özel hosts dosyasını düzenleyebilen kişiler de sorunsuz bir şekilde bağlanmak istedikleri yeri farklı ip olarak göstererek internet erişimine devam edebilmektedir. Bunu sağlayacak ve kolay yoldan erişim sorunlarınızı ortadan kaldıracak olan Hosts ve Dns Değiştirme Programı sizlerin imdadına koşuyor diyebiliriz. Bilindiği kadarıyla bilgineferi tarafından piyasaya sürülen bu program sadece 3 MB’lık bir alan kaplamaktadır. Tamamen türkçe bir yazılım olması kullanıcıların gözünde gayet hoş diyebiliriz. Yalnız unutmamanız gereken bir konu varki oda; program 2013 yılında en son güncellemeyi almıştır. Yeni geliştirilen kısıtlamalarda bu engeli aşmak program için ne kadar kolay ya da ne kadar zor olur bilemeyiz. Ancak yapılan testler sonucunda XP, Vista, Windows 7 ve Windows 8’de sorunsuz çalıştığı belirtilmiştir.

Hosts ve Dns Değiştirme indirmek için tıklayın.

4-DNS Jumper

dns_jumper

Bilindiği gibi Türkiye’de bir çok web sitesine erişim sıkıntısı yaşanmaktadır. Özellikle müstehcen ya da vvarez içeriğe sahip olan web siteleri bunlara örnek diyebiliriz. Tek tek onlarca dns ayarlarını ve adresini denemek, girmek ve olumlu sonuç almak bu web sitelerine girmek isteyen kişileri biraz uğraştırıyor diyebiliriz. Ancak sizleri bu durumdan kurtarabilecek ve her zaman istediğiniz siteye kolay bir şekilde DNS değiştirerek girmenize olanak tanıyacak olan DNS Jumper programını sizlere tanıtmak istiyoruz. Program son derece başarılı ve küçük boyuta saghiptir. İçerisinde kayıtlı olan dns servislerini seçerek kullanımınıza sunulan DNS Jumper, yedekleme ve DNS temizleme gibi işlemleride sizlere sunabilmektedir.

DNS Jumper indirmek için tıklayın.

5-DNS Changer

DnsChanger

Bilgisayarınızda yer alan mevcut DNS’lerinizi kolay bir şekilde değiştirebilmenizi sağlayacak olan DNS Changer oldukça kullanışlı bir programdır. Tek bir pencereden oluşan bu programın diğerlerine oranla artıları tabiki de mevcuttur. Bunlardan biri de; önerilen güvenli DNS adreslerinin yanında “*” işareti ile bunu belirtmeleridir. Bu şekilde bir uygulama olduğu için sizlerde güvenli DNS adreslerini kolay bir şekilde seçebiliyor ve internet erişimize kaldığınız yerden devam edebiliyorsunuz. DNS nedir, dns ayarları nasıl yapılır gibi soruların dahi cevaplarını bulamayan kullanıcılar için son derece kolay ve basit bir arayüze sahip bir uygulama diyebiliriz.

DNS Changer indirmek için tıklayın.

Şimdilik işinize yarayacak ve en yararlı gibi görünen programlarını sizlere listelemiş olduk. Ekstradan daha kullanışlı bir program çıkarsa ekleyeceğiz. Bu listede yer alan programlardan gerçekten etkili olan yoksa listeden kaldıracağız. Piyasada yer alan ve ücretsiz olarak kullanıcılara sunulan, farklı özellikleri içerisinde barındıran programların hepsi bu kadar. Kalın sağlıcakla 🙂

Servis Sağlayıcı Birincil DNS İkincil DNS
Google DNS Adresleri 8.8.8.8 8.8.4.4
Yandex DNS Adresleri 77.88.8.8 77.88.8.1
OpenDNS Adresleri 208.67.222.222 208.67.220.220
Superonline DNS 212.252.114.8 85.29.26.8
TTNET DNS 195.175.39.39 195.175.39.40
UyduNet DNS 62.248.80.161 62.248.80.162
TürkNet DNS 195.175.37.37 195.175.37.69
D-Smart DNS 67.138.54.100 207.225.209.66
Dilerseniz şimdi bir önceki makalemiz olan yazısına göz atabilir ya da bir sonraki konumuz olan başlığını inceleyebilirsiniz.