Chat Sitelerine Giremiyorum

Chat Sitelerine Giremiyorum

İnternet ağı gün geçtikçe daha geniş bir kullanıcı sayısına ulaşıyor. Oldukça devasa bir büyüklüğe sahip olan internet üzerinde bireyler çeşitli sosyal platformlarda biraraya geliyor ve birçok konu hakkında iletişimde bulunabiliyorlar. İnternet teknolojisinin bireylere sunduğu bu tip avantajlar internetin ilerleyen süreç içerisinde bireylerin yaşamında nasıl bir seviyeye ulaşacağı konusunda büyük bir meraka neden oluyor. Bu durum özellikle içerisinde bulunduğumuz yıllarda oldukça yaygın.

İnternet kullanımının insanlar arasında yaygınlaşması ve birçok yaş grubuna dağılması iletişim teknolojisinin üst bir seviyeye ulaşmasını sağladı. Geçmiş yıllarda kullanıcılar için daha maliyetli bir sektör olan iletişim sektörü, bilgisayar teknolojisinin gelişmesi ve internet ağı tarafından desteklenmesi ile daha makul seviyelere geriledi. Bu konuda özellikle mobil teknolojinin katkısı büyük.

İnternet ağı içerisinde yaygın bir şekilde tercih edilen chat siteleri farklı bölgelerde yaşayan birçok kullanıcıyı biraraya getiriyor. Bu durum hem kültürel etkileşim hem de iletişim adına oldukça önemli. Chat sitelerinin kullanıcılarına sağladığı özellikler bireylerin bilgisayar başında daha fazla vakit geçirmelerine neden oluyor. Ancak doğru bir kullanım sağlandığında olumlu etkileri daha fazla görülebilir.

Chat sitelerinin zaman zamam devlet kurumları tarafından kapatıldığını görebiliyoruz. Bu tip durumlarda DNS değiştirme işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Chat sitelerine giremiyorum diyorsanız sizler de bu adımları uygulayabilir ve özgür internetin tadını çıkarabilirsiniz.

Chat sitelerine girebilmek için şu adımları izleyin.

  1. Bilgisayarınızın ağ bağlantılarım ikonuna tıklayın.
  2. Yerel ağ ya da WiFİ kullanım durumunuza göre aktif olan ikonun üzerine gelerek farenizin sağ tuşuna tıklayın. Açılan pencereden özellikler bölümüne tıklayın. Ve oradan bağlantı özellikleri sekmesini tercih edin.
  3. Açılan pencerede “Internet Protokolü Sürüm 4 (TCP/IPv4)” kısmını seçili hale getirin ve daha sonra listenin altında yer alan özellikler kısmına tıklayarak TCP/IPv4 bölümünü seçin.
  4. Karşınızda yer alan “Internet Protokolü sürüm 4 (TCP/IPv4) Özellikleri’’ penceresinde DNS sunucu adreslerini kullan kısmını seçili hale getirin. Ve daha sonra güncel olan DNS adreslerini aktifleşen kısma girin. Tamama tıklayarak DNS adresinizi değiştirme işlemini gerçekleştirmiş oluyorsunuz.

Güncel Olan DNS Adresleri

195.46.39.39

195.46.39.40

178.17.170.67

217.12.203.133

193.182.144.144

217.12.210.54

37.235.1.174

37.235.1.177

208.67.222.222

208.67.220.220

Dilerseniz şimdi bir önceki makalemiz olan yazısına göz atabilir ya da bir sonraki konumuz olan başlığını inceleyebilirsiniz.