Android Dns Değiştirme Wifi/3G Ayarları

Android Dns Değiştirme Wifi/3G Ayarları

Günümüzde artık bilgisayarlardan daha çok akıllı telefonları kullanıyoruz. Tabi bu da interneti daha çok akıllı telefonlar üzerinden kullandığımız anlamına geliyor. Çıkan yeni internet yasası ile her an her siteye erişim engellenebilir durumda. Bu yüzden interneti özgürce kullanabilmemiz için gerek bilgisayarda olsun gerek telefonlarda olsun dns değiştirme ayarı yapmamız gerekiyor. Ancak bu şekilde yasaklanan sitelere erişebiliyor ve interneti sınırsızca kullanabiliyoruz. Bu yazımızda Android işletim sistemi bulunan akıllı telefonlarda nasıl dns değiştirebileceğinizi anlatacağım. iOs’a göre android dns değiştirme daha basit ve kolaydır. Rahat biçimde dns değiştirebileceksiniz. Giriş kısmını daha fazla uzatmadan Androiddns değiştirmenin nasıl yapılacağının anlatımına geçiyorum.

Şimdi ilk önce akıllı telefonlarımızdan menüyü açıyoruz ve ayarlara basıyoruz. Ayarlar menüsü açtıktan sonra kablosuz bölümünü seçiyoruz. Burayı açtıktan sonra o an bağlı olduğunuz ağa uzun süre basılı tutun. Ekranınızda ağı unut ve ağı değiştir diye iki seçenek belirecektir. Ağı değiştir seçeneğine basıyoruz. Bu seçeneğe bastıktan sonra karşınıza uzunca ve karışık bir menü gelecek. Bu menüde herhangi bir şeye dokunmayın. En alt tarafta ki gelişmiş seçenekleri göster seçeneğine tik işareti koyuyoruz. Evet şimdi android dns ayarlarının son ayağına geldik. İlk önce İp ayarlarını statiğe getiriyoruz. Dns 1 ve 2 ayarlarını elinizde ki dns e göre doldurup kaydet tuşuna basıyoruz. Eğer elinizde herhangi bir dns adresi yok ise android dns 2015‘ini önerebilirim. Bu dns adresleri şu şekilde: Dns 1: 8.8.8.8 Dns 2: 8.8.4.4. Bu dns adresleri çok hızlıdır fakat Google Dns ile bazı sitelere yine de erişemeyebilirsiniz. Bu dnsler çok kullanıldığı için TİB bazı siteleri yasaklarken bu dnslerden erişimi de engelleyebiliyor. Eğer Google Dnsleri ile istediğiniz siteye erişemezseniz ufak bir arama ile yeni dns adresleri bulabilirsiniz. Hatta isterseniz aşağıda verdiğim dnsleri de kullanabilirsiniz:

Norton Dns Adresleri (Bu DNS adresleri Norton şirketine aittir. Genelde bir çok siteye erişebilirsiniz. Fakat arada sırada sorun çıkartmakta.)

198.153.192.1

198.153.194.1

Open VpnDns Adresleri (Open Dnsler sitelere erişim konusunda hiçbir sıkıntı yaratmazlar, yine de hız konusunda aynı garantiyi veremem. Tüm dünyada kullanıldığı için arada sırada yavaşlık problemi yaşayabilirsiniz. Bunun dışında herhangi bir problemi yok.)

208.67.222.222

208.67.220.220

Evet, artık Android tabanlı cihazınız ile istediğiniz her siteye girebilirsiniz. Şunu da belirtmek istiyorum ki dns adresini değiştirmeniz ipi adresinizi değiştirmez sadece üstünden bağlandığınız sunucunun adresini değiştirir. Dns ile ipi adresini karıştırmamak önemli. Yani dns adresinizi değiştirmek internette anonim olarak sörf yapmanızı sağlamaz. İnternette anonim olarak gezinmek istiyorsanız elit proxyler kullanmanız gerekmektedir. Bu proxylere ise ücretli olarak sahip olabilirsiniz. Ücretsiz elit proxyler genelde aşırı yavaş ve hantal olmaktalar.

Android Dns Değiştirme Resimli Anlatım

eğer hattınız turkcell ise değişim işlemini ayrıntılı bir şekilde aşağıdaki bağlantı aracılığı ile öğrenebilirsiniz.

turkcell dns değiştirme

Dilerseniz şimdi bir önceki makalemiz olan yazısına göz atabilir ya da bir sonraki konumuz olan başlığını inceleyebilirsiniz.

Yorumlar

  1. web___15 16 Şubat 2016 Cevapla