Android Dns Ayarları

Android Dns Ayarları

Android dns ayarlarını yapılandırmak son derece kolay işlemlerden ibarettir. Yalnız bu dns ayarlarını yapılandırırken bilmeniz gereken, her wi-fi ağı için bu işlemin yapılmış olması gerekmektedir. Örnek vermek gerekirse; evinizde bulunan wi-fi ağı üzerinden bu işlemi gerçekleştirdiğiniz takdirde sorunsuz bir şekilde yasaklı sitelere giriş sağlayabilirsiniz. Ancak wi-fi ağı iş yeriniz olduğu zaman bu işlemlerin aynısını o ağ’a da uygulamanız gerekmektedir. Aksi halde erişim sıkıntınızın iş yerinde devam edebileceğini unutmamalısınız. Bu yapılan ayarların genel olarak tek bir panel üzerinden yapılandırmak ne yazık ki şuan için mümkün değil. Peki ya bu işlemi nasıl yapıyoruz ?

Android Dns Ayarlarını Yapılandırmak

  1. Cihazınızın ayarlar menüsüne girin
  2. Kablosuz özelliklere tıklayın. (Bu işlem için illaki ayarlar menüsüne girmenize gerek yok, wi-fi kısayol tuşuna uzun süre basılı tutarsanız da bizim işimize yarayan panele girmiş olacaksınız.)
  3. Bağlı olduğunuz ağ hangisi ise uzun süre basılı tutun ve karşınıza gelen seçeneklerden ağı değiştir ibaresine dokunun
  4. Burada en altta yer alan gelişmiş seçenekleri göster diye bir kutucuk olması gerekmektedir. Bu kutucuğa bir tik atıyoruz.
  5. Son adıma geldik; burada yer alan dns 1 ve dns 2 kısmına aşağıda yer alan dns adreslerinden istediğinizi yazarak erişim sağlayabilirsiniz.

Google DNS Adresleri ve Ayarları
8.8.8.8
8.8.4.4

Open DNS Adresleri ve Ayarları
208.67.222.222
208.67.220.220

Verizon DNS Adresleri ve Ayarları
4.2.2.1
4.2.2.2

SmartViper DNS Adresleri ve Ayarları
208.76.50.50
208.76.51.51

Bu verilen dns adreslerinin geneli aynı işlevi yapsa bile hız konusunda bazıları önde bazıları geride kalabilmektedir. Sizin bulunduğunuz konum ve bölgeye oranla en iyi ve en hızlı dns adreslerini test ederek kendiniz de gözlemleyebilirsiniz. Bizde bu kadar, takıldığınız noktalarda yorum aracılığı ile destek alabilirsiniz.

sizlerde dns değiştirme programlarına göz atmak istemez misiniz ?

Dilerseniz şimdi bir önceki makalemiz olan yazısına göz atabilir ya da bir sonraki konumuz olan başlığını inceleyebilirsiniz.