Active plus iyot damlası zararlı mı?

Active plus iyot damlası zararlı mı?

Bazı insanlar, çok az yedikleri halde sürekli kilo alırlar, su içseler yarar başka bir değişle. Bu, o kişinin metabolizmasının düzensizliğin, bir hastalıktan ya da bir vitamin – mineral eksikliğinden olabilir. http://www.iyotdamlasi.web.tr/ Aşırı kilo, insan hayatının kalitesine en olumsuz şekilde etki eden faktörlerdir. Aşırı kilo almış bir insan sağlık problemlerinden ziyade, günlük işlerinde bile problemlerle karşılaşacaktır.

Fazla Kilo Sebepleri

Düzensiz beslenme, alkol tüketimi, genetik sıkıntılar, vitamin – mineral eksiklikleri akla ilk gelen sebeplerdir. Fazla kilo beraberinde bir çok sağlık problemini de getirir. Gündelik işleri yaparken zorlanmak, merdiven çıkamamak, kalp rahatsızlıkları ve daha bir çok fazla kiloya bağlı problem yaşam kalitemizi oldukça kötü yönde etkiler. Bu probleme bir etkende vücutta bulunan iyot eksikliği olabilir.

İyot ve Kilo

İyot, tiroit hormonunu salgılanmasında direk etkilidir ve büyük rol oynar. Eğer vücutta iyot eksikliği var ise, active plus iyot damlası takviye olarak alınmalıdır çünkü iyot eksikliği bir çok problemi de beraberinde getirir. Metabolizma düzensizleşir, kilo problemleri olur ve daha bir çoğu. En kötüsü de iyot eksikliği ilk başlarda kendini hiç hissettirmez fakat ilerleyen zamanlarda ciddi boyutlara ulaşabilir. Bu yüzden iyot damlası böyle bir durumda kullanılmaya başlanmalı ki problem daha da büyümesin.

İyot damlası, direk olarak kiloya müdahale etmese de, metabolizmayı düzene koyarak, gıda ve enerji harcanmasının düzenlenmesini sağlar. Metabolizması düzene giren insan, daha sağlıklı beslenmeye ve daha sağlıklı bir vücuda sahip olmaya başlar. Bu da o kişinin hayat kalitesini önemli derece de iyileştirir. Yani aslında iyot damlası, dolaylı yoldan da olsa sizin yaşam kalitenize bir artıdır. Bir ilaç değil, aksine günlük takviye olduğu içinde herhangi bir yan etki yada tehlikesi yoktur.

Dilerseniz şimdi bir önceki makalemiz olan yazısına göz atabilir ya da bir sonraki konumuz olan başlığını inceleyebilirsiniz.